Loděnice – Hvozdnice 1:1

Již ve 2. minutě utkání musel brankář Obermajer prokázat své kvality, aby vytlačil střelu Dostála na roh. Hra se poté přelévala od branky k brance, přesto druhou šanci měli v 11. minutě opět domácí hráči. Dělovku Frydrycha ale stačil na poslední chvíli obránce hostí zablokovat. V 17. minutě poprvé zahrozili hosté, se střelou Straceného si Miška poradil. V 26. minutě hosté udeřili, když na půlící čáře vydařenou akcí překonali ofsajdovou past, Zavadil běžel sám na vybíhajícího Mišku a bez obtíží jej prohodil – 0:1. Hned z protiútoku měl na kopačce vyrovnání Frydrych, ale jeho tvrdou střelu Obermajer vyrazil na roh. Vzápětí vytlačil Obermajer střelu F. Pospíšila na břevno a dorážka Graua už mezi tyče nemířila. V 34. minutě pak hostující Bartásek odmítl zvýšit vedení, když ze tří metrů napálil míč do břevna odkryté domácí branky. V 38. minutě zahrozil Dostál, Obermajer si ale poradil. Závěr poločasu patřil hostům. Stracený ovšem hlavičkoval do břevna a Zavadil trefil poté zblízka tyč.

Hned na začátku druhého poločasu hledal Frydrych dlouhým pasem na hranici pokutového území Herejta, kterému chybělo několik centimetrů, aby hlavou přehodil vyběhnutého brankáře hostí. V 51. minutě se pak ukázal v dobrém světle Miška, když zlikvidoval průnik Zavadila, stejně jako o chvilku později hlavičku Bartáska. V 66. minutě se zelenobílí konečně dočkali. To dělovku Graua ze střední vzdálenosti ještě Obermajer dokázal vyrazit, u míče byl nejdříve Herejt a pohotově z úhlu poslal míč do sítě – 1:1. Po vyrovnání se čekalo na další šanci až do 83. minuty. To dostali hosté výhodu trestného kopu z nebezpečné vzdálenosti a střelu Straceného přes zeď vyhlavičkoval Herejt na břevno. Poslední šanci měli hosté v 86. minutě, ale i tentokrát výborně chytající Miška zlikvidoval průnik Zavadila. Nakonec mohl v 89. minutě rozhodnout střídající Miška ml., jeho střela z hranice pokutového území ale našla jen náruč Obermajera. Poté už výborný rozhodčí Koleček utkání ukončil.

Zápas skončil spravedlivou remízou. Domácí hráči sice měli míč častěji pod kontrolou, hosté však měli více brankových příležitostí. Ukázali, že v čele tabulky nejsou náhodou, mají velice rychlý přechod do útoku a výborné zakončení. Zelenobílé nyní čeká další těžké utkání v sobotu na horké půdě Nového Knína, kde se jim v minulosti moc nedařilo.

Loděnice: Miška – Frydrych, Majer, Kovač, Vyskočil – Novák, Grau, Dostál, Mráz (70. Bojko), F. Pospíšil (85. Paleček), Herejt.

Jiří Gall