DERBY PŘILÁKALO VELKOU NÁVŠTĚVU


Na hřišti vedle letiště to hodně foukalo, a tak se diváci sjížděli do Tlustice až na poslední chvíli. Místní kiosek byl ale připraven velmi dobře, třeba teplá medovina hodně zahřála.


Stodvacítka diváků sledovala, že vedoucí tým tabulky to nebude mít jednoduché. „Nelze si jen jít zahrát. Domácí byli připravení, hrají na podzim dobře a navíc v jejich základu nastoupilo hned sedm hráčů, kteří oblékali dříve i hořovický dres,“ věděl dobře trenér hostů Jindřich Novotný.


Na obou stranách se několikrát ve velmi dobrém světle předvedli gólmani Jiří Červenka a Vilém Hrdlička. Tlustice hrála na hranici obětavosti, přesto se prosadil v prvním poločase hostující Tomáš Kaňka. Po obrátce dokázal vyrovnat Pavel Ungr, ale pak domácím trochu došel dech.


Hořovicko B využilo dva kontry Pavlem Novákem a Danielem Klimešem. Proti využití stoprocentní šance střídajícího Petra Frydrycha byl gólman a tyč. 
Lídr zvítězil 3:1 a má čtyřbodový náskok před druhým Trubínem, který si poradil s Novým Jáchymovem v poměru 3:2 a poskočil v tabulce na druhé místo. 

TOMÁŠ PERGL SI ZAHRÁL NA MARKA KYNCLA


Trubínu k posunu v tabulce pomohla prohra dosud druhé Chyňavy v Drozdově. I tento zápas se nesl ve znamení nesmlouvavých soubojů. „Utkání se nejspíš zdálo trochu vyhrocené, ale ve skutečnosti nebylo. V tuhle dobu jsou hřiště už hodně zničené a zápasy ke konci podzimu bývají plné nešikovných zákroků na úkor nějakých pěkných fotbalových momentů,“ uvedl drozdovský Tomáš Pergl.


Útočník Drozdova přišel do týmu před sezonou z Cerhovic a ocenil postavení Chyňavy v tabulce: „Musím říct, že klukům z Chyňavy to moc přeji, musím uznat, že je to sympatický tým, který hraje fér a nejsou tam žádní blázni. To se dnes moc nevidí na téhle úrovni.“


Diváci se nedočkali mnoha šancí. „Jak už jsem říkal, naše hřiště bylo fakt ve špatném stavu a týmy ze špičky to tu mají pak hrozně těžké. Šancí bylo celý zápas poskrovnu. Byl to takový vyrovnaný boj,“ řekl Tomáš Pergl.


Právě jeho gól rozhodl o výhře domácích. Navíc padl v 91. minutě a obdobně jako branka Marka Kincla v Lize mistrů proti Laziu Řím. „Kinclův gól byl asi nejvíc nejemotivnější zážitek, který jsem jako malý na fotbale zažil, tak já na to nemohu nevzpomenout. Celou dobu bylo hrozně standardních situací, tak jsem až do konce zápasu věřil, že to tam padne. Byl na mě faul někde za půlkou, Filip Švarc si vzal míč, poslal do vápna dýchánek ála Poborák, a pak jsem tam jen strčil palici a poslal míč za gólmana, který si šel do centru. Tím, že to byl jediný gól zápasu a ještě v nastavení, tak to bylo takové euforické. A ještě hezky před dokopnou,“ radoval se úspěšný střelec.


Důvod k oslavě v Drozdově byl nasnadě, i když kanonýr pomýšlel na podzim výše. „My jsme před sezonou posílili, tak jsem měl i vyšší očekávání. Nějak jsem potají doufal, že budeme hrát třeba do první pětky, ale i tak je to dobré. Máme slušný náskok do jarního pokračování, a to se pak vždy lépe dýchá,“ okomentoval postavení Drozdova na osmém místě Pergl.

STAŠOV SLAVIL BRONZ


Příjemným překvapením přeboru je Stašov, který zdolal Tetín jednoduše 4:0. „Myslím, že až na dvě slabší pasáže jsme měli zápas pod kontrolou,“ mínila opora vítězů Tomáš Carván.


Umístění po podzimu je určitě pro Stašov dobré, se třetím místem moc nepočítal. „S umístěním a bodovým ziskem jsme nadmíru spokojení,“ přitakal Carván.


Střelec čtvrté branky Stašova se těšil na ukončení sezony. „Na dokopné bylo co slavit, šestadvacet bodů po podzimu já osobně ve Stašově nepamatuji. Na ukončené bylo poděkováno od trenéra a také pana Zavadila za dobré výkony. Na podzim byli, myslím, velmi rádi a já doufám, že na to navážeme i na jaře,“ věří Tomáš Carván.

ZDICE SI PORADILY DOMA S KARLŠTEJNEM


Po několika dobrých výkonech Zdice čekaly na gólový zásah proti Karlštejnu až do druhého poločasu. „První gól jsme vstřelili až v druhé půli, když jsme vystihli rozehrávku ve středu hřiště a po rychlém protiútoku mě centrem ze strany našel tuším Petr Flaks a já hlavou do protipohybu brankáře otevřel skóre,“ popsal úvodní branku zdický Filip Pech.


Hosté se ale nevzdávali a dost kousali. „Je to tak. My jsme chtěli za každou cenu zvítězit a trochu jsme to vzadu otevírali. Kazili jsme hodně finálních přihrávek a toho Karlštejn využíval v podobě protiútoků, ale naše obrana si s nimi dobře poradila,“ řekl Filip Pech.


Příležitostí rozhodnout měla domácí Olympie několik. „Během zápasu jsme si vytvořili ještě řadu dalších šancí. Největší z nich měl v první půli Jirka Krůta, který doklepával míč do prázdné brány, ale na těžkém terénu bohužel podklouzl,“ litoval Pech.


Karlštejn dokázal vyrovnat Martinem Červeným, ale po chvíli zvýšil Jiří Krůta. Zápas definitivně rozhodla Pechova branka z poslední minuty. „Moje druhá branka padla po střele k tyči z velkého vápna, kdy Jirka Krůta prošel až do vápna. Mohl sám střílet a rozšířit si tak gólové konto, ale rozhodl se mi přihrát a já vystřelil,“ pochválil spoluhráče za přihrávku Filip Pech.


V závěru podzimu měla Olympie Zdice celkem dobrou sérii. „Z posledních třech zápasů jsme vybojovali devět bodů při skóre 12:1. Víc jsme si přát nemohli. Co se ale týká celého podzimu, tak tam litujeme proher v Broumech, doma se Stašovem a Tlusticí a remíz s Osekem a Trubínem,“ vypočítal podzimní ztráty Filip Pech.