Dobříš – Loděnice 7:1

Ve středu nastoupili loděničtí hráči v Dobříši proti domácímu celku, který sice z I.A třídy sestoupil, ale na jaře již měl výborné výsledky, i když podzimní ztrátu už nedohnal. A že tento celek je na vzestupu, ukázal i tento přípravný zápas. Dobříš rozdrtila Loděnici 7:1. Na rozdíl od Loděnice domácí měli k dispozici dvacet hráčů a do druhého poločasu mohli nasadit pomalu celý druhý tým. Od začátku utkání byla Dobříš o hodně lepší, když domácí hráči, kteří bojují o místo v sestavě, vynikajícím pohybem a důrazem zelenobílým nic nedovolili a už do poločasu bylo o výsledku rozhodnuto. Dvakrát hosté zastavili soupeře v prvním poločase jen fauly v pokutovém území a domácí hráči oba pokutové kopy proměnili. Jediným nebezpečím pro domácí hráče byl střelec čestného úspěchu Grau, když další jeho pokusy zastavily tyč a břevno. Výbornou formu potvrdil domácí celek i v sobotu, kdy porazil 2:1 Černolice,.

Branky: Procházka 2, Budínský 2, Pinc, Poláček, Modlík – Grau. Poločas: 4:1.

Loděnice: Patejdl (60. Miška) - Paleček, Kovač, M. Šmíd, Frydrych, Miška, Mráz, Dostál, Vyskočil, Grau, Bělecký. Střídal P. Hlaváček.

Zdice – Loděnice 2:1

Poslední přípravné utkání sehráli loděničtí fotbalisté v neděli na hřišti v Drozdově, kde se střetli s Olympií Zdice. I tentokrát měla sestava zelenobílých do ideálu daleko, a přestože měli Loděničtí po většinu utkání územní převahu, svému soupeři podlehli 1:2. Hráči Zdic, vedení novým trenérem J. Kasalem, zvládli na začátku a na konci prvního poločasu výborně dvě brejkové situace, které přesně zakončili k tyči Carvan a Froněk. Jinak Zdičtí pozorně bránili, před pokutovým územím dobře zahušťovali prostor, když vše výborně dirigoval Křesťan. Tím pouštěli loděnické hráče do minima nebezpečných šancí. Nejvíce nadějných situací si však zelenobílí zkazili sami tradiční nemocí - nepřesnými přihrávkami. I přesto při lepším zakončení, mohlo utkání skončit i obráceně, ale to by museli Dostál a Paleček nasměrovat svoje hlavičky v prvním poločase mezi tyče, nebo ve druhém poločase J. Šmíd ve svém nájezdu prostřelit brankáře. A když zelenobílí nic nevytěžili z několika závarů po centrovaných míčích, tak jedinou úspěšnou střelou byla tečovaná střela Mráze z trestného kopu čtvrt hodiny před koncem utkání. Závěrečná snaha Loděnice o vyrovnání již byla marná, naopak Sklenář musel zlikvidovat několik protiútoků do otevřené obrany.

Branky: Carvan, Froněk – Mráz. Poločas: 2:0.

Sestava Loděnice: Miška (46. Sklenář) - Paleček, Kovač, Majer, Frydrych, Miška, Mráz, Dostál, J. Pospíšil, J. Šmíd, M. Hlaváček (46. J. Choc).

Za posledních deset let nebyla situace zelenobílých několik dní před startem mistrovské soutěže tak špatná. Start soutěže určitě nestihnou Novák s Bojkem, nejistý je start Slavíka a F. Pospíšila, zdravotní problémy omezují Frydrycha a J. Pospíšila. A I.A třída startuje Na Jánské už tuto sobotu, kdy loděničtí hráči přivítají od 17 hodin hráče Tatranu Rakovník.

Jiří Gall