N. Knín – Loděnice 6:2

Pod dojmem dřívějších vystoupení začali loděničtí utkání hodně pasivně, bez pohybu a už ve 4. minutě měli štěstí, když střela domácího kapitána Vostrého proklouzla Miškovi pod rukama, mířila ale do tyče. V 15. minutě se domácí celek ujal vedení, když po nevydařeném ofsajd-systému, proměnil bezpečně svůj nájezd Patetl. Ve 20. minutě pak mohl zvýšit Ducho, hlavou ale branku minul. O devět minut později poprvé zahrozili hosté, střela Mráze ale nebyla dostatečně důrazná. Ve 31. minutě se již Loděničtí dočkali. Rohový kop Graua našel na bližší tyči Majera a jeho výborná hlavička zapadla přesně ke vzdálenější tyči - 1:1. Od tohoto okamžiku byli hosté aktivnější a byli několikrát blízko další brance. Parádní střelu Herejta ale skvěle zneškodnil Weber a následné střely Mráze a Graua branku těsně minula. Když se neprosadili hosté, udeřili domácí. Ve 42. minutě Patetl využil nedorozumění hostujících obránců s brankářem a vstřelil další jednoduchý gól – 2:1. V samém závěru první půle mohl vyrovnat Pospíšil, jeho střelu ale stihl zablokovat obránce.

Druhý poločas začali znovu aktivněji domácí hráči a v 52. minutě musel Miška zlikvidovat sólový únik Ducha. Nový Knín se dočkal pojistky v 62. minutě, když domácí hráči vystihli rozehrávku Graua a přízemní střela Vostrého skončila přesně u vzdálenější tyče - 3:1. Zelenobílí se po chvilce znovu vrátili do zápasu, když V 66. minutě předvedli nejhezčí akci zápasu. Grau potáhl míč středem hřiště, přesně našel na pravé straně rozběhnutého Mráze, který předložil ideální míč F. Pospíšilovi, a ten s přehledem překonal domácího brankáře - 3:2. Snaha o vyrovnání loděnických hráčů ukončila 77. minuta. To si na odražený míč naběhl Foltýn a výstavní dělovkou poslal míč angličanem za Miškova záda - 4:2. V 81. minutě ušetřil, tentokrát výborný, rozhodčí Zelenda brankáře Mišku od vyloučení, když zastavil před pokutovým územím domácího útočníka jen faulem. V závěrečných pěti minutách pak dvěma snadnými brankami do otevřené obrany Zemana a Vostrého dali domácí výsledku podobu debaklu 6:2.

O nápravu ostudného výsledku se pokusí loděničtí fotbalisté v sobotním utkání Na Jánské, kdy přivítají na svém hřišti mužstvo Dynamo Nelahozeves.

Nový Knín: Weber - Šustr, Puchmajer, Kočí ( 85. Vlasák), Lomoz - Plot, Foltýn, Fiala (62. Zeman), Ostrý - Patetl (69. Tůma), Ducho.

Loděnice: Miška - Frydrych, Kovač, Majer, Vyskočil (46. Paleček) - Novák (69. Bojko), Grau, Dostál, Mráz - F. Pospíšil, Herejt.