Zdice – Loděnice 2:3

V úvodu utkání si vytvořili zelenobílí tlak, který přinesl šance, ale nikoliv branku. Po centrech Vyskočila a Františka Pospíšila nezamířil Novák mezi tyče a s dělovkou Mráze si Kasal poradil. A když se mezi tyče netrefili ani Dostál s Herejtem, tak přišel trest. Vyskočil ztratil zbytečně míč u postranní čáry, nikdo další z loděnických hráčů akci nepřerušil, a tak rychlý protiútok Zdice dotáhly až do úspěšného konce. Po úniku Pavla Růžičky následně poslal Froněk míč před branku a Pech celou akci úspěšně zakončil – 1:0. O pět minut později mohlo být pro Olympii ještě lépe. Paleček namazal zdickému útočníkovi Pechovi do sólového nájezdu, ale Patejdl tentokrát souboj vyhrál.

Smolný okamžik pro Zdice přišel ve 30. minutě, kdy se zranil brankář Kasal. „Spadl na drn a odrazil si bok. Museli jsme ho vystřídat Hnízdilem,“ poznamenal trenér Zdic Miloslav Růžička. Ve zbytku poločasu se už hrálo vyrovnané utkání bez vzruchu před brankami. Ve 42. minutě sice Dostál hlavou krásně vyrovnal, ale branka nebyla uznána pro ofsajd.

O přestávce doznala obě družstva několika změn. „Ve druhé půli jsme to prostřídali, protože mi chybělo pět hráčů ze základní sestavy. Příležitost jsme dali některým dorostencům a hráčům béčka,“ uvedl trenér Zdic Růžička. Druhý poločas se hrál pod taktovkou zelenobílých a o tom, že výsledek je pro zdické hráče přijatelný, rozhodla tragická koncovka loděnických fotbalistů.

Již po třech minutách druhého poločasu postupoval Novák sám na brankáře, ale nastřelil jen vybíhajícího Hnízdila. O dvě minuty později napravil Vyskočil svoje zaváhání z prvního poločasu, když po levé straně zatáhl míč až k brankové čáře, přesně našel zpětnou přihrávkou Nováka, a ten přízemní střelou na bližší tyč vyrovnal – 1:1. Zdický val poté dlouho odolával útokům Loděnice a spoléhal jen na brejky. A po jednom z nich musel Sklenář zlikvidovat další sólový nájezd Pecha. Skóre se ale změnilo až v 81. minutě. František Pospíšil zakončil svůj únik přesnou přihrávkou na volného Dostála, a ten zblízka zajistil zelenobílým vedení – 1:2. Po chvilce pak Loděničtí přidali další trefu. V 84. minutě dal pečeť na vítězství nádherným angličanem z pětadvaceti metrů Mráz, přestože byl v momentu střely faulován soupeřem – 1:3.

Poté zelenobílí zvolnili a jejich ztrátu koncentrace a laxní rozehrávku Herejta a zdičtí hráči okamžitě potrestali. Hráči Olympie se dostali do přečíslení a po přihrávce Pecha snížil na 2:4 Tomáš Svoboda. Na vyrovnání ale Zdicím nezbyl čas a výborný rozhodčí Kareš utkání ukončil.

V neděli startují zelenobílí na tradičním turnaji v Mýtě, kde se utkají ještě s Rokycany B a Zbraslaví. Začátek tohoto turnaje je ve 13 hodin. Fotbalisty Zdic čeká v neděli v Drozdově přípravné utkání s celkem Doks, které postoupily na jaře do I.A třídy. Výkop tohoto utkání bude v 17 hodin.

Branky: Pech, Tomáš Svoboda – Novák, Dostál, Mráz. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Kareš.

FK Olympie Zdice: Kasal (30. Hnízdil) – Kácha, Trkovský (46. Prokeš), Křesťan R., Lebduška – Růžička P., Svoboda K., Turický (46. Svoboda T.), Jandík (60. Hejný) – Froněk, Pech.

AFK Loděnice: Patejdl (46. Sklenář) – Paleček (46. J. Šmíd), Kovač (46. Bělecký), J. Pospíšil, Frydrych – F. Pospíšil, Mráz, Dostál, Vyskočil – Novák, Herejt.