Loděnice – Nelahozeves 1:4

Důležitá pro vývoj utkání byla již 6. minuta. To Bondarev zatáhl po levé straně míč a poslal centr na hranici šestnáctky, kde Mašek přetlačil Frydrycha, poté oklamal další obránce a přes padajícího Mišku poslal míč obloučkem do sítě - 0:1. V dalším průběhu hry byli domácí hráči o trochu aktivnější, ale brankovou příležitost si dlouho nemohli vypracovat. Jen ve 20. minutě Zavadila vystrašil Grau střelou z trestného kopu, ale míč mířil těsně nad břevno. Až ve 37. minutě mohli zelenobílí vyrovnat, když Zavadil neudržel tvrdou střelu Graua ze střední vzdálenosti a dorážející F. Pospíšil poslal míč těsně vedle pravé tyče. Vzápětí hosté přidali další branku. To na půlící čáře Pekárek obral o míč váhajícího Majera a svůj únik zakončil prohozením Mišky - 0:2. Ve 43. minutě se domácí hráči vrátili do zápasu, když rozhodčí nařídil nepřímý volný kop v šestnáctce za malou domů a po jeho rozehrání Grau prostřelil houštinu hostujících hráčů na brankové čáře - 1:2.

Začátek druhého poločasu se vydařil hostům. A opět u toho byl čtyřicetiletý Mašek. Ve 48. minutě si naběhl na dlouhý míč, na který Šmíd nedoskočil, poté vyhrál souboj i s Kovačem a střelou z hranice pokutového území zaskočil Mišku - 1:3. Domácím hráčům dlouho trvalo, než se vzpamatovali z šoku. Až v 64. minutě vracel Herejt míč podél branky na druhou tyč, nabíhající F. Pospíšil ale ve skluzu poslal míč vedle branky. V 70. minutě byl Dostál zastaven v šestnáctce, dle názoru celého loděnického tábora, nedovoleně, ale hlavní rozhodčí měl jiný názor. S postupem času přešla snaha domácích v křeč. Snaha prosadit se nakopávanými míči neměla proti fyzicky vyspělému soupeři šanci na úspěch, kombinace se nedařila a hosté začali v závěru hrozit brejky do rozhozené obrany. Kymr ale branku netrefil a sólo Pekárka zlikvidoval Miška. V 89. minutě minula těsně branku i křížná střela Frydrycha. Kalich hořkosti si domácí hráči vypili v nastaveném čase, kdy hosté zahrávali trestný kop a centr poslal do branky Kaplan.- 1:4.

Je to stále stejná písnička. Zelenobílé srážejí neuvěřitelně laciné branky po individuálních chybách, naopak sami potřebují moře šancí na vstřelení gólu. Zdecimované loděnické hráče nyní čeká těžké utkání na Pšovce Mělník, která doma neztratila ještě ani bod.

Loděnice: Miška - Frydrych, Kovač, Majer (46. M. Šmíd ), Vyskočil - Dostál, Novák (71. Bojko), Grau, Mráz - F. Pospíšil, Herejt.

Jiří Gall