Ve středečním večeru, pod umělým osvětlením, se na berounské UMT odehrála dohrávka I.B třídy mezi nejbližšími sousedy. Nezvyklý povrch dělal oběma soupeřům problémy, což se projevilo na kvalitě utkání, Hosté museli znova otáčet utkání, co se jim tentokrát povedlo až v nastavení, o konečné dělbě bodů rozhodl opět až penaltový rozstřel.

Po opatrném začátku a zvykání si na povrch poprvé ohrozil branku domácího celku Herejt . Jeho střela mířila však doprostředka branky a Mužík jí bez problémů vyrazil. Zelenobílí měli sice častěji míč pod kontrolou, díky mnoha nepřesnostem, však se do vyložených šancí nedostávali. Rudná spoléhala na protiútoky a v 20. minutě se dostala do vedení. Nejlepší hráč domácího celku Samko jednoduše prošel loděnickou obranou a z „desítky“ umístil po zemi míč přesně k pravé tyči - 1:0. O dvě minuty unikl po pravé straně Křížek, v pokutovém území poslal míč poděl branky pobídku, kterou žádný spoluhráč nevyužil.

Snaha loděnických hráčů o obrat dostala trhlinu hned v 50. minutě, kdy hned několik hráčů jen přihlíželo, jak si Samko zpracuje na hranici brankového území míč, následně jej A. Jeřábek stáhl a rozhodčí odpískal pokutový kop, který Slowik bezpečně proměnil - 2:0. Po chvilce šoku se zelenobílí začali vzpamatovávat, ale Mužík výborně vyrazil střelu Herejta . V poslední půlhodině loděničtí hráči zatlačili domácí hráče do defenzívy. Na posledních dvacet minut přišel na hřiště zkušený střelec Novák, tlak zesílil a v 76. minutě se zelenobílí vrátili do zápasu.

Na centr Palečka si naběhl v šestnáctce A. Jeřábek a prudkou střelou k pravé tyči upravil výsledek na 2:1. Další tlak ale vyrovnání stále nepřinášel, na hřišti přibývalo nervozity, Rudná i s trochou štěstí přežila několik situací, a když se už zdálo, že výsledek udrží, přišla 91. minuta, poslední centr Šolce z pravé strany našel nabíhajícího Herejta a jeho hlava byla konečně přesná - 2:2. Vzápětí rozhodčí utkání ukončil.

Jak je už při nerozhodných zápasech zvykem, musel o zisku bodu navíc rozhodnout penaltový rozstřel. V této disciplíně nebyly oba celky na podzim úspěšné. Hned úvodní pokus neproměnil domácí Slowík, který byl v utkání úspěšný, tentokrát branku přestřelil. Poté byli střelci úspěšní, až osmý pokus Mráze k pravé tyči Mužík vyrazil. Protože Dreksler zneškodnil i další pokus Olivy, dostal Herejt pokus získat poprvé v sezoně bod navíc a to se mu přesnou střelou podařilo.

V neděli odehrají zelenobílí na nějaký čas poslední utkání před obecenstvem v Zavidově na Rakovnicku, který byl v loňské sezoně nejlepším celkem, a jeho poslední výsledky naznačují, že se vrací do loňské formy. Odjezd autobusu je v neděli v 13:45 z loděnického náměstí.

Autobusem vyrazí v neděli k utkání krajského přeboru i fotbalisté Komárova, kteří míří do Lysé nad Labem. Už v půl jedenácté se představí béčko Králova Dvora v utkání I.B třídy v Nové Vsi pod Pleší. Ve stejné soutěži završí kolo duel Unionu Cerhovice s Dalekými Dušníky, hraje se od 16 hodin.

Jiří Gall a Jan Bežó