Nová Ves – Loděnice 3:2

Od začátku se na pěkném hřišti pokoušeli prosadit domácí dlouhými míči za obranu. Hned v úvodu jim to přes Vyskočila dvakrát málem přineslo úspěch, naštěstí poprvé přišla nepřesná střela a podruhé zkažená finální přihrávka. Gólman Sklenář musel poprvé zasahovat v 10. min., když domácí hráč šikovně zahrál PVK až k pravé tyči a Sklenář robinsonádou musel míč vytlačit na roh.

V 18. min. už udeřilo. Podzemský získal míč u rohového praporku a jeho centr našel O. Petráka – 1:0. Teprve poté se začali prosazovat hosté. V 24. min. unikl Bělecký, ale jeho centr Novák mezi tyče nenasměroval. Následně. pronikl do pok. území Dostál a jeho střelu na poslední chvíli srazil ve skluzu exligový Kukol. Po následujícím rohu mohl vyrovnat Bělecký, jenže míč minul. Šes minut před půlí nasadil Bělecký k dalšímu úniku, bohužel jeho střílený centr vypadal spíš jako atentát na Nováka než přesná přihrávka.

Končila úvodní minuta druhé části a domácí vedli o dvě branky. Do vápna přiletěl další dlouhý míč, Majer prohrál vzdušný souboj s obrovitým O. Petrákem a Paleček jen přihlížel, jak Podzemský vrací míč před branku na nabíhajícího Boušku – 2:0. Zelenobílí se mohli vrátit do zápasu v 51. min., když Mráz obral posledního hráče domácích o míč, ale zaváhal a celou situaci řešil zpětnou přihrávkou na Herejta. Ten sice vystřelil přesně a prudce k levé tyči, domácí brankář však předvedl výborný zákrok.

Poté unikl Herejt, tentokrát však z úhlu dobře postaveného brankáře neprostřelil. V 61. min. se už zelenobílí dočkali. Na Palečkův míč za obranu si naběhl Novák a technickou střelou nedal Holanovi šanci – 2:1. A o dvě minuty později bylo ještě veseleji. Mráz na polovině hřiště získal míč a únik po levé straně zakončil prudkým přízemním centrem, který nabíhající Dostál ve skluzu poslal do sítě – 2:2.

Radost ovšem netrvala dlouho. V 68. min prohrál Miška vzdušný souboj, míč prošel až k Podzemskému, jenž nejdříve nastřelil tyč, ale míč se k němu vrátil a následovala přihrávka na nepokrytého Suchána, který už neměl problém získat svému celku opět vedení 3:2.

Utkání se čtvrtým celkem tabulky znovu ukázalo, že se dá hrát v této soutěži prakticky s každým. Bohužel zelenobílé sráží hrubé chyby v defenzivě (a nejen obránců) a následné laciné branky.

Se soutěží se loděničtí hráči rozloučí v sobotu Na Jánské, když přivítají pátý Spartak Příbram.

Střely na branku: 7:8, mimo 3:1, rohy 5:6, ofsajdy 8:8, ŽK 4:1. Rozhodčí: Matějček - Kabyl - Šnýdr. Poločas: 1:0.

Nová Ves: Holan – J. Petrák, Kukol, T. Petrák, Német – Šváb (58. Roušar), Bouška, Suchán, Durdil (84. Pecháček) – Podzemský, O. Petrák.

Loděnice: Sklenář – Paleček, Kovač, Majer, Vyskočil – Bělecký (70. Vaněk), Dostál, Miška, Mráz – Novák, Herejt.

Jiří GALL