Loděnice B – Praskolesy 3:1

V prvním průměrném poločase toho nebylo moc zajímavého k vidění. Dlouho se na hřišti nedělo nic, co by stálo za řeč. Až v 17. minutě zahrozil tvrdou střelou z hranice pokutového území Švejda, ale branku netrefil. Po půlhodině hry se také připomněl domácí celek. Nejdříve dělovka O. Mráze z dálky skončila těsně nad břevnem, o chvilku později pak lob Křížka z těžkého úhlu přeletěl o kousek opuštěnou branku. V 33. minutě se Praskolesy ujaly vedení, když zpětná přihrávka prošla přes několik hráčů až na Pavla Hrdličku, který přízemní střelou ze dvanácti metrů nedal Miškovi šanci – 0:1. V poslední minutě prvního poločasu mohl ještě vyrovnat M. Šmíd, když z levé strany pronikl do pokutového území, překonal i Lukavského, kterého ale na brankové čáře úspěšně zastoupil obránce. Naopak v nastavení sólo Šimonovského skončilo až u dobře chytajícího Mišky.

Druhý poločas začal dobře pro zelenobílé. Hned ve 48. minutě byl před pokutovým územím sražen Miška, k nařízenému trestnému kopu se postavil Křížek a nádhernou střelou o tyč ze dvaadvaceti metrů překonal Lukavského – 1:1. O dvě minuty později znovu Křížek pronikl do pokutového území, tentokrát jej Lukavský vychytal. Hosté se připomněli až v 55. minutě, ale pronikajícímu Hacmacovi sebral míč pádem pod nohy Miška. Poté upadlo utkání opět do průměru, hrálo se bez šancí a vzruch přišel až nástupem zkušeného Melichara na hrací plochu. Už po 30 vteřinách pobytu na hřišti mu Křížek s Bojkem připravili šanci, ale to ještě míč správně netrefil. V 77. minutě si to již vynahradil. Převzal míč několik metrů před hranicí šestnáctky, jeho lob zaskočil Lukavského a skončil přesně pod břevnem hostující branky – 2:1. Definitivní pojistku k zisku tří bodů dali zelenobílí v 83. minutě. Melichar oddělil na polovině hřiště protihráče od míče, našel rozběhnutého Mišku. Ten na hranici pokutového území uvolnil J. Šmída, který zas jednou ukázal, jaký potenciál se v něm skrývá. Zkušeně si položil brankáře a poté bez potíží poslal míč do sítě – 3:1. Snaha hostů o úpravu výsledku v závěru vyzněla do prázdna a domácí celek se mohl radovat z překvapivého vítězství a udržení kontaktu s dalšími ohroženými celky.

Branky: Křížek, Melichar, J. Šmíd – Pavel Hrdlička. Rozhodčí: Ducký – Chvátal, Marek. Poločas: 0:1.

Loděnice B: Miška st. – L. Paleček, J. Mráz, Slavík, D. Paleček (73. Melichar), Bojko, Miška ml., O. Mráz (57. Vyskočil), M. Šmíd, Křížek, J. Šmíd.

Praskolesy: Lukavský – Šteiner, Kadeřábek, Smetana, J. Hrdlička, P. Hrdlička, Drábek, Šindelář, Šimonovský (79. Jelínek), Hacmac, Švejda (76. Šeplavý).

Jiří Gall