Braškov – Loděnice 0:2

V prvním poločase viděli diváci vyrovnaný a zajímavý duel, kterému však chyběla přesná střelba. Akce se střídaly, oba soupeři hrající podobným způsobem se pokoušeli prosadit kombinační hrou, ale obě obrany pracovaly výborně. Asi nejblíže byli loděničtí hráči k brance v 25. minutě, kdy Novák uvolnil v pokutovém území Herejta, ale jeho ukrytou střelu mířící do branky, kterou Manda neviděl, naštěstí pro domácí celek usměrnil jeden z obránců na roh. V prvním poločase nakonec mířila mezi tyče pouze jedna střela, když Manda výborně vyrazil střelu F. Pospíšila z úhlu.

Rozhodující moment utkání nastal hned v úvodu druhého poločasu. Dvacet šest vteřin trvalo, než propukla loděnická radost. Po ukázkové kombinaci, na jejímž konci Herejt z hranice šestnáctky poslal přesný projektil k pravé tyči, mohli hosté slavit – 0:1. Vedení zvýšilo sebevědomí hostů a v následujících minutách se hrálo jen podle jejich not. V 52. minutě byl Herejt blízko dalšího úspěchu, když si naběhl na trestný kop Graua, míč ale tečoval špičkou kopačky těsně nad břevno. V 64. minutě byl Herejt u míče dříve než vybíhající Manda, přihrávkou pod sebe našel Graua, ale domácí strážce se ještě stačil vrátit a míč směřující do branky vyrazil zázračně na roh. O minutu později zatočil Novák technickou střelu z dvaceti metrů těsně vedle vzdálenější tyče. I nadále se hrálo v režii Loděnice. Herejt ovšem pálil ze třiceti metrů nad branku a střelu Graua vyrazil Manda na roh. V 79. minutě bylo o výsledku definitivně rozhodnuto. Zelenobílí rozehrávali další trestný kop z více než třiceti metrů a ke slovu přišla paráda z levačky kapitána, když jeho střela prakticky bez rozběhu ve stylu slavného Ronalda, skončila v pravé šibenici bezmocného Mandy – 0:2. Ve zbytku utkání si již hosté výsledek pohlídali a dovedli utkání bezpečně do úspěšného konce. Po závěrečném hvizdu výborného rozhodčího Chaloupky mohla naplno propuknout zelenobílá radost na hřišti i v hledišti.

Zisk tří bodů na horké braškovské půdě znamená pro domácí celek konec postupových nadějí. Naopak zelenobílí jsou velice blízko vytouženého cíle, a pokud v sobotním utkání Na Jánské získají alespoň bod, otevřou se pro ně dveře I.A třídy dokořán.

Loděnice: Patejdl – J. Pospíšil, Bartoš, Kovač, P. Frydrych – Novák, Dostál, T. Frydrych (84. Vyskočil), Grau – F. Pospíšil (90. Hlaváček), Herejt.

Jiří Gall