Velvary – Loděnice 1:0

Trojice rozhodčích, která se dostavila k zápasu až patnáct minut před úředním začátkem utkání, od první minuty nasadila rozdílný metr pro obě mužstva, a to při posuzování jak nedovolených zákroků, tak i ofsajdů. Již v úvodní minutě se objevil Novák sám před Majtaníkem, kterého ale nedokázal obstřelit a dorážka hostům nebyla povolena pro údajný faul hostujícího útočníka. V 10. minutě se dostali hosté do druhé šance, střelu Herejta ze střední vzdálenosti dokázal Majtaník zkrotit. V 23. minutě dali zelenobílí dokonce gól, který ale asistent rozhodčího Novotný neuznal. Po rozehraném trestném kopu si přesný volej Herejta našel cestu do sítě, praporek asistenta byl ale nahoře, ještě než míč doletěl k loděnickému útočníkovi, u kterého po celou dobu stál blíže k domácí brance jeden z velvarských hráčů.

Rozhodující moment utkání nastal v 29. minutě. Domácí kapitán Mucha, který stál v třímetrovém ofsajdu, v klidu převzal míč a přehodil Patejdla - 1:0. Šokovaní hosté mohli vzápětí podruhé inkasovat, střelu Slavíčka z několika kroků ovšem Patejdl výtečně zneškodnil. Ve zbytku prvního poločasu již oba celky zahrozily jen z trestných kopů. Jak loděnický Herejt, tak i domácí Mucha ale neuspěli.

Během úvodní čtvrthodiny druhého poločasu se zelenobílí pokusili o zvrat, pomezní rozhodčí Šípek jej ale nepřipustil, když akce loděnických hráčů zastavoval pro jistotu hned za půlící čárou. Na druhé straně hřiště však byla cesta otevřena a po jednom úniku po pravé straně hlavičkoval zcela volný Nádherný na zadní tyči přes celou branku vedle. Úroveň hry postupně upadala, zelenobílí se začali starat více o vyrovnání účtů než o hru, která je vůbec nebavila. Navíc v 76. minutě byl správně po druhé žluté kartě vyloučen F. Pospíšil. V závěrečné čtvrthodině mohli domácí po hlavičkách Moravce a střídajícího Černého svůj náskok zvýšit, ale oba hráči v dobrých pozicích mířili mimo tři tyče. Nakonec byl vysvobozením pro všechny závěrečný hvizd rozhodčího, který ukončil utkání o několik minut dříve.

Hned v dalším kole mají loděničtí hráči šanci napravit dojem a spravit si chuť a přístup k fotbalu, když na domácím hřišti Na Jánské přivítají ambiciózního nováčka Hřebeč, který vede soutěž bez ztráty bodu.

Branka: 29. Mucha. Rozhodčí: Macháček K. ŽK: 3:9. ČK: 76. Pospíšil F. (L). Poločas: 1:0. Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:2.

Loděnice: Patejdl - Bojko (78. Šmíd), Kovač, Majer, Frydrych - F. Pospíšil, Mráz, Miška, Dostál - Novák, Herejt

Velvary: Majtaník - Šlégr, Slavíček, Moravec, Salač - Krška, Marek, Klempt, Scheinpflung (46. Černý) - Mucha, Nádherný.