Černolice – Loděnice 1:2

Domácí celek je složen už pouze z mladých hráčů a podle toho vypadá jejich herní projev. Hosté proti jejich hře vyrukovali s náročným presinkem, který neměl domácí celek pustit do kombinace. První střelu na branku vyslal v 8. minutě Dostál, ale mířil nad břevno. Domácím se vydařila první akce ve 14. minutě, Patejdl si ovšem ve spolupráci s Herejtem poradil. Nejblíže k brance byli domácí hráči ve 26. minutě, když se jim vydařil další únik po pravé straně. Na centr si naběhl Rott, ale z hranice brankového území vysoko přestřelil. Hosté kontrovali o dvě minuty později únikem F. Pospíšila, ani on ale nemířil přesně. Ve 30. minutě se zelenobílí už radovali. Novák na pravé straně našel kolmicí nabíhajícího F. Pospíšila, který přesnou střelou na zadní tyč zajistil svému celku vedení. Ve zbytku prvního poločasu se již hrálo bez větších šancí.

Domácí nastoupili do druhé půle s pozměněnou sestavou a hned ve 46. minutě Patejdl likvidoval rybičku domácího náhradníka. Zelenobílí mohli potvrdit vedení v 69. minutě, kdy po hezké akci uvolnil Novák na hranici pokutového území nabíhajícího Mráze, který poslal míč pod vybíhajícím brankářem jen do tyče. V závěru utkání se domácí celek snažil o vyrovnání. V 82. minutě ještě stačil Patejdl chytit hlavičku domácího hráče, o dvě minuty později ale bylo vyrovnáno. Další centr do pokutového území odkopával Herejt tak nešťastně, že trefil domácího útočníka, odražený a ještě tečovaný míč Patejdl neudržel a dobíhající Kocián měl snadnou úlohu – 1:1. Šok pro domácí hráče přišel v 86. minutě. Brankář Patejdl vyhrál u postranní čáry souboj s černolickým hráčem a dlouhým pasem vyslal do sóla Nováka. Zkušený útočník Loděnice a nejlepší střelec posledního desetiletí se dostal až před domácího brankáře a přesnou střelou k tyči jej překonal – 1:2. Domácí hráči se ze šoku probrali až během čtyřminutového nastavení. Nejdříve trefili v jeho úvodu břevno a poslední šanci v závěru nastavení zmařil rychlým pádem pod nohy překvapeného útočníka Patejdl. Po té se již mohli zelenobílí radovat z prvního jarního vítězství.

Toto překvapivé vítězství znamená pro loděnické fotbalisty opuštění poslední příčky a posun před hořovickou rezervu. Jarní neporazitelnost budou zelenobílí hájit v sobotu Na Jánské, kdy přivítají další celek z horní poloviny tabulky, Slovan Hradištko.

Branky: 84. Kocián – 30. Pospíšil F., 86. Novák. Rozhodčí: Kudrjavcev. ŽK: 0:1. Poločas: 0:1. Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:3.

Loděnice: Patejdl – Paleček, Herejt, Kovač, Majer – Mráz, Dostál, Frydrych, Bojko (65. M. Šmíd) – Novák (88. Miška), F. Pospíšil (81. Běžecký)