Lépe si stojí jedenáctí hosté, kteří sice v Poháru České pošty vypadli po boji s Duklou Praha 0:1, ale v soutěži porazili nabušený Chomutov 3:0. Poté už se týmu kouče Veselého, jehož největší hvězdou je někdejší skvělý borec Bohemians, Sparty nebo ruského Petrohradu Lukáš Hartig, tolik nevedlo.

V Karlových Varech podlehl farmářský tým Mladé Boleslavi 0:3 a doma remizoval  s Roudnicí 2:2.

Abychom byli úplně upřímní, Kolín zatím neměl slabého soka, zarazila snad jen jeho vysoká prohra ve Varech.

V poháru pak využil třeba boleslavského Táborského, jemuž se moc nevedlo. Ztrátou by  bylo, kdyby nemohl nastoupit zraněný gólman Čižinský.

Cábelíci si museli po  duelu v Kladně, kde vinou mizerné druhé půlky podlehli 1:3, sednout a vyslechnout hodinový monolog Miloslava Kučery.

Trenér nekřičel, jmenoval ale věci pravými jmény. „A dohodli jsme se, že jakékoliv prémie stopneme a začneme rozdělovat, až budeme v tabulce devátí," podotkl.

A jaká změna!

Už v úterý Královák senzačně zdolal  ligovou Příbram 2:1.

V dalším, už třetím  kole (26. září na půdě soupeře) mají Středočeši opět hratelného soka, divizní Třebíč totiž vyřadila na penalty 7:6 druholigové Znojmo. „Klidně půjdeme v poháru co nejdál. Léta jsme v něm neměli štěstí, ale chceme se ukázat. Výhru nad Příbramí zaznamenala celá fotbalová republika a hráči předvedli, že nula na jejich kontě v ČFL je jedním velikým omylem. Teď ještě, aby to v neděli předvedli doma s Kolínem, což bude jiné utkání," je přesvědčen Kučera.