„S Radkem jsme jednali delší dobu. Má ve Zbuzanech kořeny a hrál tu už jeho děda i tatínek. Byli jsme domluvení, že když mu Bohemka neprodlouží smlouvu, uděláme ho na půlroční hostování," přiblížil majitel a prezident klubu Josef Huňáček, jak na angažmá zkušeného čtyřiatřicetiletého hráče došlo.

O tom, že vítěz Poháru UEFA z roku 2008 s Petrohradem a majitel bezmála sto padesáti startů v nejvyšší tuzemské soutěži a ještě více v té ruské, bude pro tým velkou posilou, (asi nejen) ve Zbuzanech nikdo nepochybuje. „O jeho herních kvalitách nemá cenu vůbec mluvit. Je to třída," má jasno i klubový boss.

Bývalý klokan Šírl, který po svém osmiletém angažmá v Zenitu zamířil do Mladé Boleslavi, oblékal dres Zbuzan už na zimním turnaji Weber cup. Na hřišti Aritmy přispěl k druhému místu a vydařené přípravě před jarními boji. V mužstvu ihned převzal post režiséra ve středu zálohy, ač většinu své kariéry odehrál na kraji obrany. „Radek si vybral sám. Postavili jsme to na něm," prozradil Huňáček.

V klubu z Prahy západ přitom nejde o prvního hráče s ligovými i zahraničními zkušenostmi. Už nějakou dobu za něj střílí góly bývalý sparťan Marek Kincl. „Je to všechno otázka dobrých vztahů. V případě Máry se velice dobře znám s jeho tátou, se kterým jsem hrál za starou gardu. Když skončil v Jirnech, tak jsme se domluvili. Jsou to kluci na profi úrovni a nemůžu si na ně jedním slovem stěžovat," osvědčila se Josefu Huňáčkovi sázka na kvalitu, byť to pochopitelně není zadarmo.

„Co se týká financí, to je horký brambor této soutěže a celého okolí. Široká veřejnost se ptá na peníze a tak dále. Ale jsou to kluci, kteří to hrají především srdcem a pro radost. U nás mají ukončení kariéry. Režie klubu nespočívá pouze na ligových hráčích, kteří u mě hrají. Jsou tady nadstandardní podmínky, co se týká trénování a všeho."

Může takto rozjetému a složenému týmu ještě něco zabránit v uskutečnění třetího postupu v řadě, tentokrát do krajského přeboru? „Netajíme se, že bychom chtěli postoupit, a jdeme jasně za svým cílem. Vedeme o osm bodů, ale nikdy nevíte… Do soutěže jdeme s velkou pokorou. Kvalita je ve Zbuzanech velká, ale čeká nás ještě patnáct kol, která rozhodnou," odpověděl Josef Huňáček. V osobách Jiřího Jeslínka a jeho asistenta Jiřího Svobody si pak slibuje ustálení také na trenérském postu po odchodech Stanislava Krejčího a poté i Zdeňka Haška k ženské reprezentaci, respektive do Viktorie Žižkov.

Rozhovor s Radkem Šírlem najdete spolu se speciální přílohou Fotbalové jaro 2016 ve čtvrtečním (10. 3.) tištěném vydání středočeských Deníků:Opravdu trval na tom, že ve Zbuzanech musí hrát středního záložníka? Co říká o Marku Kinclovi, se kterým se potkává už ve třetím týmu? Plánuje ještě návrat do vrcholového fotbalu? A jak se hodlá vypořádat s případnými negativními reakcemi od soupeřů i diváků?