DOUBRAVKA – HOŘOVICKO 0:0 PK 2:3

Obranu Hořovicka dirigoval Luděk Kaufman, který v kabině před zápasem hecoval spoluhráče. „Nenecháme je na nás vlétnout. Víme, že umí dobře kombinovat, budou hodně běhaví, nebudeme zalézat,“ vyzýval šéf kabinu. To se Hořovicku povedlo, hra byla vyrovnaná.

Hned úvodní střet domácího stopera Knakala s útočníkem hostů Ansumou dal jasné razítko na taktiku domácích: za každou cenu udržet střelce Hořovicka.

Doubravka se navíc snažila nijak se nepárat s míčem, zápas byl často ve znamení nákopů a soubojů. Což moc neprospívalo předsevzetí hostů, že budou hodně kombinovat.  Přesto se podařilo Mojdlovi vysunout Ansumu, jehož s vypětím všech sil na hranici nedovoleného zákroku skluzem odzbrojil Knakal.

Velké šance nepřicházely, při střele Krejčího z pětadvaceti metrů se zaskvěl Herco. Těsně před půlí se Doubravka prosadila po rohu, ale na brankové čáře vykopával Machurka. „Musíme více rozběhat strany a získat střed pole,“ burcoval do druhé půle hostující hráče jejich kouč. Týmy hrály obezřetně, takže dvacet minut se moc nedělo. Až když chybně nahrával zpět Karvánek, zmocnil se míče Brabec, který však ze strany proti vyběhnuvšímu Hercovi poslal míč těsně vedle. Na druhé straně vyslal projektil Mojdl, tečoval ho Knakal, ale míč skončil kousíček od konstrukce. Poté ještě hosté zahrozili po rohu, domácí na brankové odvrátili, podle mínění některých diváků i za cenu ruky.

Udeřit mohlo na druhé straně. V 74. minutě fauloval Machurka Štěrbu u brankové čáry a sudí Opočenský pískl přes protesty hostů penaltu. Tu však Krejčí poslal do tyče a od Hercových zad míč putoval do rohu. V závěru mohl ještě po Křížkově přiťuknutí rozhodnout Mach, ale střela byla zblokována. „Byl to zápas s velmi kvalitním soupeřem. Naše hra byla hodně disciplinovaná,“ podotkl před penaltovým rozstřelem spokojený trenér hostů Pavel Novotný.

Hosté sice začali boj o bod navíc špatně, ale v brance čaroval Herco, který chytil domácím tři penalty. „Velmi nám pomohl mimořádný výkon brankáře Milana Herca,“ pochválil strážce svatyně Hořovicka kouč Novotný.

Hořovicko odjíždělo s dvoubodovým ziskem spokojeno. „Tým se neustále sehrává, pomalu si to sedá,“ dodal Pavel Novotný.