V táboře cábelíků jsou si vědomi, že první polovina soutěže nedopadla úplně dle předpokladů, nehodlají ale propadat panice a z úst trenéra Miloslava Kučery je cítit odhodlání vybojovat ve druhé části soutěže co nejlepší umístění.

„Jsme teprve v půlce soutěže, kdy nám na druhé místo schází osm bodíků a my určitě budeme hrát až do konce. Ale nesmíme také zapomínat, že na sestupové místo je těch bodů de facto také tolik. Určitě však nastoupíme do jarních bojů s pokorou, s lehkou a zdravou obavou ze sestupu, ale hlavně s elánem a sebevědomím dosáhnout co nejlepšího umístění,“ uvedl trenér Králova Dvora Kučera.

Jak jste spokojen s umístěním po polovině soutěže?
Být spokojen s umístěním v dolní polovině tabulky určitě nemohu. Naštěstí jsme celkem zvládli poslední tři kola a tím zachránili bilanci, kdy bychom museli hodnotit naše výsledky, hru a umístění jako totální propadák. Za tohoto stavu bych tedy neřekl, že je takový rozdíl proti loňskému roku, kdy jsme měli po polovině soutěže jen o tři bodíky více.

A jak jste spokojen se hrou, kterou cábelíci předváděli na podzim?
Nejsme spokojeni my ani hráči, i když zase nemůžeme házet všechny zápasy na jednu hromadu a říci, že jsme hráli špatně. Samozřejmě, že jsme sehráli špatná utkání, ale také nesmíme zapomenout, že byla utkání pohledná a se šťastným, či dobrým koncem pro nás. Máme velké rezervy, na kterých v zimní pauze určitě zapracujeme. Snad je dobré, že všichni víme o tom, že naše výsledky i předváděná hra nebyly takové, jak bychom sami chtěli. Často myslíme na útočnou hru, ale i přes vytvořené šance jsme i ty nejvyloženější nedokázali proměnit a to se postupně podepisovalo i na psychické stránce mužstva. Začali jsme dost chybovat v obranné fázi a dostávat i laciné branky a v této soutěži jsou všechny zápasy tak vyrovnané, že každá zbytečná chyba navíc stojí většinou body.

Pokud se nepletu, před začátkem sezony jste mluvil o tom, že byste rádi hráli nahoře a pořádně prohnali favority. To se příliš nepovedlo..
Vůbec se nepletete, ale na druhou stranu jsme teprve v půlce soutěže, kdy nám na druhé místo schází osm bodíků a my určitě budeme hrát až do konce. Ale nesmíme také zapomínat, že na sestupové místo je těch bodů de facto také tolik. Určitě však nastoupíme do jarních bojů s pokorou, s lehkou a zdravou obavou ze sestupu, ale hlavně s elánem a sebevědomím dosáhnout co nejlepšího umístění.

Kde hledat příčiny toho, že je Králův Dvůr po polovině soutěže až třináctý?
My jsme v letní pauze kádr v poli oslabili, čímž nechci zatracovat fotbalový um nově příchozích hráčů, ale odchody důrazného Samka, rychlostního Trantiny a kreativního Rosti Nejepsy jsme nenahradili, ač jsme si mysleli a doufali v pravý opak. Další příčinou bylo i to, že někteří hráči přišli nepřipraveni po letní pauze a vše doháněli v průběhu soutěže a někteří se vůbec nezvládli vrátit do dřívější formy. Myslím, že toto se při dlouhé zimní pauze stát nemůže a po této zkušenosti ani nestane, neboť v takovém případě si takoví jedinci budou hledat jiný klub ze dne na den.

Cábelíci nastříleli v sedmnácti kolech jen devatenáct branek, což znamená, že mají čtvrtý nejhorší útok soutěže. S touto bilancí se asi na vyšší umístění v tabulce nedá pomýšlet, zvláště, když jste v pěti kolech neskórovali…
Kdybychom si spoustu šancí nevytvářeli, určitě se to dá přičítat špatné hře mužstva, ale když maříme tutové šance, je to selhání onoho hráče, který svojí laxností, někdy smůlou, ale i neuměním zmaří práci jedenácti chlapů. S tímto se v tomto mančaftu potýkáme dlouhodobě. O tomto problému víme, chceme zvýšit konkurenci v útočné fázi, ale najít střelce par excelence je obtížné a když se někde ve třetí lize objeví, okamžitě vám ho někdo vyfoukne do profi fotbalu. Na druhou stranu je to obrovská výzva pro koncové hráče na sobě ještě více pracovat a dokázat si, kam to lze ve sportu, u nich konkrétně ve fotbalu, dotáhnout. Každý strůjcem svého štěstí, i když někdy je třeba kus štěstí.

Na druhou stranu králodvorský celek inkasoval v průběhu první poloviny soutěže dvacet osm gólů. To je třetí nejhorší výsledek. Tedy další příčina umístění ve spodních patrech tabulky…
Samozřejmě, další příčina. Kolektivní výkon se skládá z mozaiky výkonů jednotlivých hráčů s konkrétními úkoly a když jednotlivci dělají víc chyb než je zdrávo, zákonitě se to promítne do obrazu hry celého mužstva. I ty nejvyloženější šance neproměníme, naopak laciné branky po chybách dostaneme, takže v konečném důsledku je spravedlivé, kde se nacházíme v tabulce a kolik bodíků jsme nasbírali. Určitě je příčinou více obdržených branek i ta skutečnost, že chceme hrát útočný fotbal, ale jsme zase u kolektivního výkonu, neboť naše převaha více hráčů v útočné fázi, by se měla promítnout také větším počtem vstřelených branek.

Zajímavostí je, že například Vltavín má podobné skóre jako Králův Dvůr, v tabulce má ale o sedm bodů více. Čím si to vysvětlujete?
Vltavín je mužstvo, které hraje absolutně odlišným stylem než my. Sází na obranu, brejky a standardní situace. Musím říci, že mě jeho bilance obdržených branek překvapila, na druhou stranu toto mužstvo dokáže hrát celý zápas 0:0 a v devadesáté minutě dá z trestňáku gól, a takto dokáže nasbírat více bodů než my.

V minulých letech patřil Králův Dvůr vždy k nejlepším celkům na domácí půdě. Podzim ale přinesl nečekaný zvrat. Cábelíci uhráli na své půdě v devíti kolech jen šestnáct bodů a v soutěži, kde je základem vítězit na svém hřišti, jsou v tabulce domácích zápasů až na dvanáctém místě. Napadají vás příčiny takového umístění?
To bych se pořád opakoval. Například v prvním kole s Boleslaví jsme vedli 1:0, poté jsme měli dvě stoprocentní gólové šance, nedali jsme a zápas se úplně otočil. Začali jsme být nervózní, soupeř to vycítil, začal nás přehrávat a v 93. minutě nám poslal hřebíček do rakve a prohráli jsme 2:1.Nebo s Karlovými Vary zápas skončil 0:0 a my jsme zazdili, co se dalo. Těch tutovek tam bylo ale ještě mnohem více. Na druhou stranu byly i zápasy, kdy jsme bodovali a měli jsme štěstí, takže v konečném účtování je to asi tak, jak to má být. Prostě jsme třináctí a za tu půl sezonu si nic jiného nezasloužíme.

Venku jste uhráli v průběhu podzimu jen pět bodů, což ale v kontextu výsledků ostatních celků není žádná katastrofa. Cítíte co se týče zápasů venku rezervy?
Vždy rezervy jsou, několik bodíků nám proplulo mezi prsty v závěrech zápasů, na druhou stranu jsme dostali i několik debaklů. Na Bohemce i v Písku jsme dostali čtyřku. Těch pět bodů je odpovídajících naší výkonnosti.

V čem vidíte největší rezervy mužstva, které hrálo na podzim v Králově Dvoře?
Sebevědomí, určitě sebevědomí, protože hráč, který je na tom kondičně a rychlostně dobře, když nebude zdravě sebevědomý až drzý, nevěří si a utápí se v myšlenkách, že mu to nejde, že něco zkazí a že se mu něco nepodaří, je pro mužstvo na nic.

Když jsme u těch statistik, nejlepším střelcem týmu byl na podzim šestigólový Kyklhorn. Půl tuctu branek není špatnou vizitkou, ale herně to z jeho strany nebylo na podzim úplně vydařené.
Ale nepotřebuje na vstřelení gólu tolik šancí. On ty góly dávat umí. A jestli se mu nějaké zápasy vydařily více a jiné méně, s tím souhlasím, ale na druhou stranu určitě nečekám od Honzy, že v přemíře bojovnosti bude skákat po hlavě do tyčí nebo skluzovat, to bych čekal od těch mladších, aby takové balony vydřeli, připravili a on slízl smetanu v podobě uklizeného gólu. Těch míčů však dostal málo. Přesto těch šest branek je na záložníka dobrá vizitka.

V minulých letech zdobila Králův Dvůr především aktivní hra po křídlech. V letošní sezoně se ale o tomto pojetí příliš pozitivně mluvit nedá. Bylo jednou z příčin, že se nepovedlo nahradit Rosťu Nejepsu?
Určitě, to se nepovedlo bezesporu. Na Rosťu strašně rádi vzpomínáme. To bylo i moje přání, aby tady ještě brousil tu levou lajnu, bohužel už zůstane jen a jen u přání.

A Milan Petr navíc také neměl na podzim příliš oslnivou formu…
Určitě neměl a ví to sám, ale na druhou stranu z pravé strany či jeho standardních situací jsme nějaké branky dali.

Nelze vynechat i statistiku útočníků. V útoku nastupovali nejčastěji Novák, Fulín, Tlustý a Brazilci Vandre a Kabi. Dohromady těchto pět hráčů dalo jen sedm branek. Ta bilance mluví sama za sebe…
Myslím, že jsme spoléhali jen na dva, na Fuldu s Novasem, kteří ví sami, kde mají rezervy a že těch gólů měli, nebo spíše museli dát víc. Vím, že jim to není lhostejné a jsem přesvědčen, že zrovna oni dva to na jaře vylepší. Ti dva cizinci, to byli spíše naše takové pokusy, jak se zde dokáží adaptovat, moc nám nepomohli. A Olda Tlustý, ten má místo v záloze, do útoku jsme ho několikrát poslali pro jeho bojovné a agresivní herní pojetí, je to spíše destruktivní typ, přesto nějaké branky dokázal vstřelit. Je to jeden z hráčů, kteří se na podzimní část nedokázali připravit, ale snahou a vůlí se dokázal zapracovat do mužstva, manko dohonit a ve třetí části soutěže byl klíčovým hráčem mužstva.

Nemá na mizerné produktivitě útočníků podíl i hra zálohy?
Na produktivitu má vliv samozřejmě hra celého mužstva, u kolektivní činnosti je to zákonité, ale i hra a selhání jednotlivců.

Jak jste byl vůbec spokojen s obranou? Myšleno tedy se hrou obránců i celkově obrannou hrou mužstva?
Abych byl upřímný, já nebyl za ten půlrok spokojen s ničím. Sám se sebou, s hrou ať obranou či útočnou, s přístupem některých hráčů, s výsledky… Měl bych asi také pohanit i práci celého realizačního vedení, jsou součástí týmu a my všichni jako tým jsme skončili třináctí, což je umístění špatné a my všichni musíme tak zapracovat, abychom si na konci sezony mohli podat ruce a říci si, bylo to fajn, umístění slušné, žádnou ostudu jsme neudělali, tak jak tomu bylo v minulé sezoně.

Zmínili jsme útok, zálohu i obranu. Dostáváme se k brankářům. Mezi tyčemi začal Čaba, s postupem času se ale častěji dostával na hřiště Kudrna. Jak jste byl spokojen s výkony gólmanů?
To jsou oba dobří gólmani, na ty bych vinu určitě nesvaloval. Láďa Čaba tu odchytal spoustu skvělých zápasů i v loňské sezóně. Když jsme dostali dvakrát venku čtyřku, dostal šanci Venca Kudrna a šanci již nepustil. V některých zápasech vytáhl tak parádní zákroky, například s Pardubicemi nebo Hlavicemi, že dodnes nechápu, jak míč nemohl skončit v brance. Je to mladý kluk a jsem přesvědčen, že jeho budoucnost je někde výš.

Za očekáváním ale zůstala řada hráčů. Můžete jmenovat hráče, kteří vás na podzim nejvíce zklamali?
Samozřejmě, že některým hráčům se vždy nedaří, jak by i sami chtěli, ale když vidíte i jejich snahu a úsilí o to, aby se vše zlepšilo, nemůžete se na ně zlobit, natož je jmenovat. Zklamal mě jen Sebastian Novák ze Slavie Praha. Jednak svým fotbalovým projevem, ale hlavně přístupem. To je hráč, který ode mne neměl dostat tolik šancí na úkor jiných, tam vidím svoji velkou chybu.

Jak jste se během podzimu vypořádávali se zraněními?
Myslím, že jsme měli zraněné hráče, ale těch zranění nebylo v průběhu sezony tolik. Dlouhodobější zranění měl Tomáš Frydrych a vážnější zranění ke konci podzimní části Jirka Sabou, který není úplně fit dodnes.

V první polovině soutěže naskočilo do mistrovských zápasů v dresu cábelíků celkem dvacet čtyři hráčů. To je poměrně hodně na mužstvo, které není „béčkem“. Jsou důvodem spíše zranění, nebo fakt, že u většiny hráčů pokulhávala kvalita a bylo těžké určit více „na pevno“ základní sestavu?
To bych ani neřekl takové velké číslo, ale ten počet zveličuje fakt, že ke konci soutěže jsme při střídáních dávali šanci i dorostencům a béčkařům, aby si to osahali. Jinak si myslím, že máme celkem konsolidovanou sestavu, i když v říjnu jsme trochu zeštíhlili kádr a při zraněních a kartách nás bylo jak na mariáš.

V průběhu první poloviny sezony jste testovali řadu cizinců. Nebyl to krok špatným směrem? Nic extra nepředvedli. Nešlo také o takříkajíc špatný skauting?
Cizinci nepředvedli vůbec nic, pravda, ale byli tu a pro nás je to další nová zkušenost. Vůbec toho nelitujeme a přijdou další. Třeba se trefíme. Určitě to nebyl krok špatným směrem. Každopádně tu vidíme, jací ti kluci jsou. Jedou tisíce kilometrů se zkusit prosadit do neznáma a porovnám–li to s některými našinci a jejich přístupem a leností, je to k zamyšlení. Špatný skauting? Není problém mužstvo doplnit o nové hráče, ale na to bychom museli mít i jiný rozpočet a nejsem rozhodně zastáncem této cesty.

Jak jste vůbec komunikovali například s Brazilci?
(Smích) To byla komunikace nekomunikace. Oni mluvili portugalsky, a to já umím tak pozdravit.

Bylo vůbec možné jim sdělit konkrétní pokyny do hry a případně je korigovat na hřišti?
Rozkreslili jsme jim to na tabuli, ale oni stejně chtějí hrát jen dopředu a ať brání ostatní.

Byl jste spokojen s disciplinou družstva na hřišti i mimo něj?
Myslím, že až na pár výjimek, což je přirozené, ano. Tady nejsou v mužstvu problémy. Až mě někdy štvalo, i když se fotbalově nedařilo, jaká tu vládla přátelská atmosféra, ale výjimky také potvrzují pravidlo.

Do podzimní části sezony zasáhla i jedna tragédie, kdy vyhasl život mladého fotbalisty. Projevila se smrt Rosti Nejepsy na hráčích a na výkonu mužstva?
Nevím, zda ve výkonnosti, ale určitě to na mnohých nechalo stopy po lidské stránce. Rosťa byl dobrý parťák, hráč a všichni ho tu měli moc rádi, ač byl již tři měsíce v jiném mužstvu. Ale jak mohl, byl tady.

V předposledním podzimním kole jste hráli na půdě Jablonce nad Nisou. Pokud se pamatuji, tak jste mluvil o šíleném prostředí, ve kterém se hrálo a navíc vám byla vykradena šatna. Vyšetřila se tato nepříjemnost?
Teď již po nějaké době člověk bere vše s humorem a nadhledem, navíc jsme tenkrát přivezli bod. Je to další zpestření a střípek do mozaiky, kdy jednou člověk bude vzpomínat na zajímavé věci co se přihodily v době, kdy si člověk myslel, že fotbal v Králově Dvoře je středobodem vesmíru. A jestli se něco vyšetřilo, to fakt nevím, spíš se to odloží.

Který zápas první poloviny soutěže považujete na nejpovedenější?
Cenu má vítězství s Hlavicí i s Pardubicemi. To jsou dobré mančafty, ale nemohu říci, že bych byl z nějakého zápasu nadšen, že bychom soupeře smázli. Na druhou stranu si vážím každého získaného bodu.

A největší propadák?
Prohra v České Lípě a remíza doma s Karlovými Vary. To jsme rozdávali a odehráli zápasy velmi slabě.

Které další zápasy z podzimu vám zůstaly vyryty v paměti ?
Nemohu říci, že byl nějaký zápas natolik netypický, že by mi zůstal vyrytý v paměti, až na zápas s Libercem, kde nakonec místo bodů šlo o zdraví a lidské životy.

Jak jste byl spokojen s návštěvností na domácích zápasech a s podporou fanoušků?
Musím říci, že byl. Jsem rád, že na zápasy chodí poměrně dost diváků a to, že jich nechodí ještě více, tak za to si můžeme sami svými výkony. Jinak věřím, že bašta fotbalu Berounska a okolí je právě v Králově Dvoře a my uděláme všechno pro to, abychom hráli pohledný útočný fotbal a diváci se sem chodili bavit a ještě v hojnějším počtu. Celé mužstvo divákům za jejich přízeň děkuje a tímto bych chtěl nejen za sebe popřát všem lidem do Nového roku vše nej, ale hlavně zdraví.

Udělejme čáru za podzimem a přejděme k přípravě. Kdy startuje zimní příprava cábelíků?
S přípravou startujeme 3. ledna na stadionu v Králově Dvoře

Před rokem jste hráli kvalitní turnaj, který pořádal Vyšehrad. Zúčastníte se tohoto turnaje i letos?
Určitě, turnaje na Vyšehradě se zúčastníme i letos, neboť je tam záruka kvalitní organizace a kvalitních soupeřů.

Budete hrát i další přípravné zápasy? Můžete prozradit s kým?
Samozřejmě, že turnaj doplníme ještě přátelskými zápasy. Budeme hrát s mužstvy Kladna, Čáslavi, Vlašimi a máme tu jeden třetiligový polský klub Walbrzych.

Odehrajete nějaké přípravné zápasy také na nové umělce v Berouně na Máchovně?
Měli bychom hrát v Berouně 16. ledna od třinácti hodin s Vlašimí a 20. února s výše zmíněným polským klubem. Snad i tréninkový zápas s Berounem.

Předpokládám, že zimní soustředění absolvujete opět v oblíbeném prostředí v Luhačovicích…
No, to si právě nejsem jist, zda na soustředění letos odjedeme, neboť bychom tím zřejmě narušili rozpočet. Pokud prostředky obstaráme, určitě do Luhačovic odjedeme. Je to pro nás již velmi známé prostředí a všichni nám tam vycházejí maximálně vstříc.

Můžete prozradit první změny v kádru? Začněme tedy tím, kteří hráči nebudou v Králově Dvoře pokračovat…
Určitě nebudou pokračovat Sebastian Novák, Garth Juckem, Kabi, Gustavo, Vandre, Michal Rendla a asi ani gólman Láďa Čaba. Snad jsem na nikoho nezapomněl.

Byl o některého hráče, který působil na podzim v Králově Dvoře zájem z vyšší soutěže?
V průběhu podzimu projevil Písek zájem o brankáře Čabu.

Můžete prozradit, kteří hráči, jenž byli na podzim v kádru cábelíků na hostování, budou zde i pokračovat (popř. máte zájem na pokračování a jedná se?)?
Všichni ostatní, kteří zde byli na hostování, zde zůstávají nebo je jejich hostování změní v přestup, takže zde bude mimo pěti až šesti hráčů na hostování naprostá většina hráčů na přestup, tedy kmenových hráčů.

Brankářská dvojice zůstane beze změny?
Jak jsem již zmínil, Čaba asi nezůstane, ale na jeho místo by měl již na první trénink dorazit nový gólman.

Které posty potřebujete nejvýrazněji posílit?
Posílit, no myslím, že i v zájmu našich útočníků je zvýšení konkurence právě tam, ale přivedeme hráče i na jiné posty.

Plánujete celkově výrazné posílení kádru?
Výrazně určitě nebudeme do kádru zasahovat, ale doplníme ho. Na druhou stranu, i když se tomuto mužstvu v podzimní části nijak oslnivě nedařilo, není nikde psáno, že toto mužstvo nebude předvádět daleko lepší výkony a pohlednější fotbal na jaře. Já tomuto mužstvu věřím a také věřím, že jeho dny teprve přijdou.

Můžete prozradit první posily cábelíků?
Hned jak budu vědět určitě, kteří hráči přijdou, jména zveřejníme.

Zmínili jsme hráče. Teď ale přejděme k realizačnímu týmu. Budete i nadále spolupracovat na lavičce s Mírou Porschem?
S Mírou a Václavem Kořínkem, jsou to hoši, co mají fotbal rádi, fotbal je baví a co mohou, mu obětují. Myslím, že se už známe natolik, že si maximálně vyhovíme.

S jakým cílem půjdete do druhé poloviny soutěže?
Cíle jsou krásná věc, realizace obtížnější. Určitě chceme hrát takový fotbal, abychom neměli starosti se záchranou. Rádi bychom hráli tak, abychom bavili diváky a ti na oplátku na zápasy chodili v hojném počtu a jelikož to by přinášelo vítězství, posunout se v tabulce nahoru.

A na jakém místě byste rád zakončil letošní sezonu?
Vždyť jsme před sezónou psali kolem pátého místa, tak nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko a my se o ty vyšší příčky určitě popereme.

Myslíte si, že je to v silách mančaftu?
Nemyslím, vím. Mančaftu věřím a věřím i tomu, že kostra tohoto mančaftu čeká ještě na větší úspěchy.

Jaro evidentně bude hodně náročné. Od dvanáctého do osmnáctého místa je pět béček…
Ona ta béčka jsou takovým strašákem, ale na druhou stranu i tahákem pro diváky. Jistě, první liga končí dříve a každý si říká, teď to nabijou a dojedou to, ale ona třetí liga také není pro žádné nazdárky a jedinci ta béčka často nespasí.

Co vás v letošní sezoně zatím nejvíce překvapilo a to ať již pozitivně i negativně?
Nemohu vyřknout nic výrazného, jen snad to, že se snažím trochu podílet na reorganizaci a zkvalitnění soutěží, např. formou baráže, ale je to velmi těžké prosadit. Ten válec nic nedělání a zkostnatělosti celého systému a aparátu, který jede v zajetých kolejích, je tak odrazující a nudný, že mě jakákoliv snaha přestává bavit.

Vím, že na tuto otázku odpovídáte téměř při každém takovémto rozhovoru, ale vzhledem k vývoji situace se musím zeptat i tentokrát. Co si myslíte o zavedení, respektive oddálení soutěže „béček“?
Samostatná soutěž béček je blbost, to ať si prodlouží soutěž dorostu o dva roky a je to jednodušší. Je třeba, aby ti kluci hráli proti mužům, zkušeným hráčům, aby se otrkali, něco okoukali a něco z nich bylo. Dělat to pro český fotbal. Je třeba jen soutěži a béčkům dát jasná pravidla. Já jsem zastáncem rozšíření ČFL na více účastníků, hrát více zápasů, zajímavé baráže a béčka v ní mají mít i tu atraktivní roli, kdy i diváci jsou zvědaví, s čím že to přijedou.

Jak jste vůbec trávil měsíc bez fotbalu? Snažil jste si odpočinout od fotbalového maratonu?
Hned po posledním zápase jsem odjel na dovolenou, ale po týdnu lenošení už člověk začne jančit a těšit se na to, až to vypukne. Začínám si již sám sobě pokládat otázku, jsem–li vůbec normální, což ostatní kolem mě si jistě dávno nemyslí. Někdo skládá mašinky a mě baví fotbal.

Našel jste si například čas na sledování televizního seriálu Okresní přebor, který se natáčel v Lochovicích?
Našel, určitě. A to, co tam divák vidí, je přesné a je jedno, jestli děláte fotbal v Nižboru, v Králováku nebo v první lize. Je to stejné. Slogany a hlášky stejné, jen je vše v jiných rozměrech.

Řada fotbalistů i fotbalových funkcionářů si chodí poslední den roku zahrát fotbálek. Byl jste si také někde zahrát?
Nebyl a ani nechodím. Nevím, jestli je to časem nebo vlastní pohodlností. Nevím, neláká mě to.

Kolik hodin denně vám vůbec tak v průměru zaberou fotbalové záležitosti?
To přesně také nevím, nezkoumám to, ale když bych bral i jen povídání o fotbale, pak schůzky, přestupy, tréninky a další, tak ač je to hrozné zjištění, já vlastně snad ani nic jiného než fotbal nedělám.