Odchovanec Nižboru a Hořovic měl v Plzni nahradit končícího Davida Limberského. Do Viktorie přišel v létě 2020 po skončení smlouvy v Liberci. Ale i vinou zranění toho příliš neodehrál. Na podzim zasáhl do šesti utkání kvalifikace Konferenční ligy, do osmi ligových zápasů a dvakrát hrál tuzemský pohár MOL Cup.

V Plzni od zkušeného 29letého fotbalisty čekali víc. „U Matěje bohužel nedošlo k takovému hernímu vytížení, jaké jsme si představovali. I proto jsme souhlasili s jeho hostováním a přejeme mu, aby se mu v Polsku dařilo a měl právě vyšší herní zátěž,“ uvedl k Hybšovu odchodu generální ředitel Viktorie Adolf Šádek.

Hybš odchází do konce jara na hostování do posledního týmu polské ligy Termalica Nieciecza, kde jsou čerstvě čeští trenéři Radoslav Látal a Radim Kučera. V týmu z vesničky se 750 obyvateli, která leží na řece Dunajec východně od Krakova, střídá Adama Hlouška. S ním klub předčasně ukončil smlouvu. Stejně jako s dalším exviktoriánem Martinem Zemanem.

„Vítáme ho. Hlavně aby nebyl jako Hloušek, snad bude lepší,“ nechali se slyšet někteří fanoušci polského celku na instagramu.