„Jestli jsem si to užil? Popravdě, osobně ani ne. Byla to velká zodpovědnost a hromada práce před i potom. Když jsem počítal, kolik hovorů jsem musel v úterý vyřídit, bylo jich přes osmdesát. A v pondělí jich bylo ještě více. Byl to masakr, chvílemi jsem nevěděl, kde mi hlava stojí. Nejdůležitější ale je, že si to užily děti,“ pousmál se organizační pracovník finálových bojů populárního školního fotbalového turnaje.

Atmosféra na stadionu byla po oba dny parádní. Výběry se navzájem povzbuzovaly, některé školy si převezly i své fankluby.

„Náš domácí byl pochopitelně největší a asi nejhlučnější. Mile ale překvapil i výběr olomoucké školy, který měl s sebou příznivce s bubny, navíc poprvé v historii McDonald´s Cupu bylo k vidění choreo s využitím pyrotechniky. Bylo to moc pěkné,“ smekl Chvojka.

Otcovská dovolená

Během úterního odpoledne bylo v dějišti k vidění spousta fotbalových i sportovních osobností, které příchozí děti obdivovaly.

„Už mi děti ukazovaly, jaká selfíčka si pořídily. I já zažil silný okamžik, kdy jsem byl součástí přímého vstupu na instagramu Leoše Mareše,“ prozradil učitel, který se ale po akci do školy hned nevracel.

Čeká ho totiž milá povinnost. „Před turnajem se nám narodilo druhé dítě, syn Petr. Nyní mě čekají dva týdny otcovské dovolené,“ dodal hrdě Petr Chvojka.