Jihlava – Beroun 4:3

Hokej, přípr. utkání

Medvědi v Jihlavě nezačali vůbec špatně a ve 12. minutě se dostali do vedení. To si zpoza branky vyjel Petr Šinágl a střelou mezi Řehořovy betony poslal Beroun do vedení – 0:1. Po dvou minutách ovšem bylo srovnáno. V přesilovce totiž u modré napřáhl obránce Duben, jehož střela se od tyče odrazila za Štelmachova záda – 1:1. O další tři minuty později se domácím podařilo otočit stav na 2:1, když Bakus s Rytnauerem rozebrali berounskou obranu a prvně jmenovaný měl lehkou úlohu – 2:1.

Druhá třetina byla poměrně vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Ve 23. minutě se podařilo Berounským vyrovnat, když se podruhé v utkání trefil Šinágl – 2:2. Tento stav vydržel až do poloviny utkání, kdy hosté opět nestačili na kombinaci prvního jihlavského útoku, kterou zakončil přesnou střelou Rytnauer – 3:2.

Hned v úvodu třetí třetiny domácí zvýšili svůj náskok. Po přesné přihrávce Rytnauera se podruhé v utkání trefil Bakus – 4:2. Medvědi se ale nevzdali a ve 46. minutě je vrátil zpět do zápasu Tvrzník, který ujel domácí obraně, položil si brankáře a následně s přehledem skóroval – 4:3. Od tohoto momentu měli hosté jasně více ze hry a domácí gólman Řehoř měl plné ruce práce, aby udržel těsné vedení. A když ani nebezpečná akce Kepla s Polákem neskončila vyrovnáním, zvítězila Jihlava 4:3.

Další přípravné utkání sehrají Berounští Medvědi již dnes, kdy hostí na svém zimním stadionu od 17 hodin právě Duklu Jihlava.

Branky: 14. Duben, 17. a 42. Bakus, 31. Rytnauer - 12. a 23. Šinágl, 46. Tvrzník. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:1.

Beroun: Štelmach - Kameš, Jelínek, Filip, Privozník, Lukačovič, Braniš, Čížek, Babický - Tvrzník, Šinágl, Novotný - Vlček, Černý, Heřman - Šulčík, Kupec, Pavel - Mrňa, Kepl, Polák.