Jak jste jistě zaznamenali, Berounští Medvědi v létě podepsali smlouvu o spolupráci se Spartou Praha. O tom, jak spolupráce funguje, si diváci mohli udělat obrázek již v přípravě, kdy v dresu Medvědů nastupovala řada hráčů Sparty. Namátkou můžeme jmenovat brankáře Přikryla a Novotného, obránce Vojtu, Bolfa, Cunika nebo Vošmika, či útočníky Mrňu, Kafku, Krätzera, Luňáka či Karpova. V létě také přišel ze Sparty trenér David Volek, který přes léto učil hráče jiný herní styl, než na který byli zvyklý.

Medvědům se v přípravě příliš nedařilo, bylo to ovšem způsobeno právětím, že si hráči zvykali na jiný herní styl a navíc se v přípravných zápasech zkoušelo velké množství hráčů a v plné síle berounský celek nastoupil až v samém závěru přípravy. To již byly k vidění zlepšené výkony proti Chomutovu a Písku.

Hned v prvním kole čeká berounské hokejisty tvrdý oříšek v podobě jednoho z hlavních favoritů soutěže. Do Berounatotiž přijede Ústí nad Labem, tedy jeden z nejsilnějšíchcelků 1. ligy. Ústí v přípravě hrálo Tipsport cup, ve kterém se probojovalo až dosemifinále, ve kterém prohrálo na půděSparty 5:4. CelkověÚstí sehrálo v přípravědeset zápasů,pětkrát vyhrálo, dvakrát remizovalo a třikrát prohrálo. Je ovšem nutné dodat, že z deseti přípravných zápasů Ústí hrálohned sedm zápasůs extraligovými celky.

V Ústí došlo během létak několika změnám. Ukádru skončila trenérská dvojice Miloslav Hořava - JanVotruba, nově Ústí vedou PetrRosol s Milanem Skrbkem. V létě došlo i k několika změnám v hráčském kádru Severočechů. Rastislav Špirko odešel do Pardubic, Ivo Prorok ukončilkariéru a v minulých dnech skončil vÚstí také JanČaloun. Mezi příchody můžeme zmínitnapříklad Jana Alinče, kterýpřestoupil z německého Duisburgu. Z Kladna přestoupil do Ústí zkušenýbrankář ZdeněkOrct, který již v Ústí vloni působil,a mezi dalšími hráči můžeme jmenovat například bratry Romana a Michala Pšurné ze Zlína a Roka Pajiče, který přišel z Vrchlabí.

Utkání začne na berounském zimním stadionu v sobotu v 17.30 hodin, zápas bude řídit jako hlavní rozhodčí M. Hrubý, na čarách mu budou asistovat Arazimová a Špringl.