V Mělníku, kam dorazil jako na jediné místo také sparťanský a reprezentační záložník Bořek Dočkal, který je patronem akce ve Středočeském kraji, se nábor těšil i největšímu zájmu ze všech sedmi míst. 

Podle pořadatelů z domácího FC se na hřišti s umělou trávou vystřídaly během dopoledne na tři stovky dětí 
z celého Mělníka. „Padesátka dětí byla z mateřské školy, zbytek z prvních či druhých tříd," upřesnil předseda klubu Stanislav Barda. „Viděli jsme spoustu veselých tváří i spokojených obličejů. Není to jen akce pro mělnický fotbal, ale pro všechna sportovní odvětví. Ať jdou kamkoli, hlavně ať nezůstávají doma," pochvaloval si projekt, jehož cílem je přilákat děti ke sportování.

Snahu pořadatelů a činovníků fotbalového svazu ocenil také samotný Bořek Dočkal, který do Mělníka dorazil i přes velmi nabitý fotbalový program. „Vnímám to velmi pozitivně. Kéž by takových akcí bylo co nejvíc. Je dobře, že stále existují lidé, kteří chtějí pro český fotbal pracovat a vymýšlejí podobné akce," řekl hráč, který s fotbalem začínal ve středočeských Poděbradech.

Fotbalový svaz se na náborech podílí také finančně. Na tyto takzvané eventové akce vynaloží v rámci celé České republiky celkovou částku 2,9 milionu korun, kterou získal 
z přebytku v systému členství ve Fotbalové asociaci ČR za rok 2013. Část členských 
příspěvků se tak využije 
k podpoře získání nových členů.

Na to, kolik jich během letošního září přibylo, je podle Milana Kormaníka, profesionálního trenéra mládeže FAČR pro oblast Středočeského krajského fotbalového svazu, zatím ještě brzy: „Počkáme si na oficiální statistiky, i když hned dnes začneme bilancovat měsíc v rámci našeho kraje. Už nyní ovšem mohu říct, že všech akcí, kterých bylo sedm, se zúčastnilo více než tisíc dětí, což je podle mě docela zajímavé číslo."

Právě Mělnicko mělo na tomto počtu velký podíl, vždyť pouze na jeho území se konaly tyto akce hned dvě. Mimo Mělníka hned na úvod v Libiši. „Ukazuje to na naši práci s mládeží, na kterou klademe velký důraz," uvedl sekretář okresního fotbalového svazu Pavel Suk, kterého těšilo, že vyšlo počasí a přišlo hodně dětí. „Doufám, že pro většinu z nich to nebude poslední den s fotbalem. I když u těchto dětí problém ani tak není, ten je hlavně při přechodu z žákovské kategorie do dorostu."

Kormaník: na hřiště jsme dostali víc než tisíc dětí

Na oficiální čísla, kolik během září, tedy Měsíce náborů, přibylo do Fotbalové asociace ČR nových malých adeptů fotbalu, je ještě brzy. Milan Kormaník, profesionální trenér mládeže FAČR pro oblast Středočeského krajského fotbalového svazu, ovšem už nyní hodnotí sedmičku akcí pořádaných kluby napříč krajem velmi kladně.

„Počkáme si na oficiální statistiky, i když hned dnes začneme bilancovat měsíc v rámci našeho kraje. Už nyní ovšem mohu říct, že všech sedmi akcí se zúčastnilo více než tisíc dětí, což je podle mě zajímavé číslo," uvedl po pondělní závěrečné štaci v Mělníku. Tu zároveň označil za bonbónek na závěr, a nejen kvůli tomu, že si na ni našel cestu i patron Bořek Dočkal. „Nejen, že tu je dost dětí, ale hlavně jsou do jednotlivých disciplín zabrané. Je to skvělé. Je vidět, že akce má ohlas a děláme dobrou věc. Přitáhnout dnes děti ke sportu, není jednoduché. Mluvím obecně o spotu. Jestli se potom rozhodnou pro fotbal, tak budeme jen rádi."

Podle Milana Kormaníka by měl projekt pokračovat také v budoucnu a opět na úrovni klubové, krajské i republikové.