Brankář domácích Michael Falc v brance doslova čaroval. Jen do poločasu mohl být stav 0:5. Ale bylo to pouze 0:1, a to již od osmé minuty, kdy domácí špatně odkopli a Bartoš s nabídkou dobře naložil.


Uzdravený střelec Loděnice B se trefil před týdnem třikrát, nyní skóroval jednou. „Je pravda, že jsem skončil hlavně kvůli dětem s fotbalem, protože jsem se dával celý týden dohromady a pak jsem nebyl schopen při tréninku cokoliv ukázat, to byl hlavní důvod,“ uvedl Karel Barto, který dodal: „Zůstal jsem u sálovky, tam to není tak dlouhé a na dlouhé sprinty náročné. Při velkém fotbale díky plastikám v kolenech už ty nohy jsou stavěné jinak a při zápase mi vždy někde prdlo, tak to nemělo význam. Teď to musím zaklepat, zatím tělo drží, ale co bych chtěl ve svém věku.“


Kapitán loděnického béčka litoval promarněných dalších šancí svého týmu. „Můj gól, to byla spíše náhoda. Míč u mně najednou vyplaval a brankář nestihl reagovat, střílel jsem plackou po zemi, tak jak to učíme děti. Domácí gólman ale chytil snad milion šancí,“ pousmál se Bartoš. 


Po přestávce hru Svaté viditelně oživil příchod Petrova a tým alespoň bojoval. I nadále přibývaly gólovky hostů, Falc zůstal již neprůstřelný. Nakonec čtyři minuty před koncem vznikl zmatek v pokutovém území hostů a střídající Helebrant zblízka vyrovnal a zajistil pro Svatou zlatý bod.


Remíza sice trochu pokazila náladu v loděnickém táboře, ale v kabině se hovořilo o úspěchu áčka i radosti ze žáků. „Děti, to jsou naše zlatíčka, postoupit do I. A třídy a zkusit kraj byl náš cíl. Chtěli jsme hrát do šestého místa a kluci předčili naše očekávání. Hlavní je, že to je už fotbal, na jaký se dá koukat, že to je parta, kterou bych já osobně nikdy nevyměnil, jsou to naše srdeční záležitosti. Hlavně, ať je to baví a mají nějaký program, ať je to fotbal nebo jakýkoliv jiný sport,“ vyznal se loděnický šutér, který za béčko nastupuje se svým trenérským žákovským kolegou Michalem Smetanou. 


„Škoda teď prohry v poslední vteřině v Pavlíkově, ale jedeme dál a další cíl je v sobotu,“ myslí už na další utkání žáků Loděnice Karel Bartoš. A v neděli hurá na Jánské za béčko proti Baníku Mořina.