Zdice držela v naději na bodový zisk dlouho velmi špatná koncovka Loděnice, nakonec domácí celek dokázal potvrdit roli favorita. Po poločase byl stav nerozhodný 1:1, pak se zaskvěl skvělým trestňákem domácí Tomáš Herejt.

Zdice dokázaly vyrovnat Tomášem Svobodou, ale Ondřej Mráz a střídající Lukáš Paleček se dvěma góly postarali o výhru domácích. Velmi dobrý výkon podal v loděnickém dresu brankář Miroslav Miška, který sice obdržel dvě branky, ale podařilo se mu polapit v 70. minutě penaltu prováděnou Jiřím Kmentem.

Jak se vám podařilo jí chytit?
Věřil jsem si, bylo to celkem vidět, kam ji kopne. Naštěstí kluci toho střelce ještě trochu znervóznili.

Věřili jste si na Zdice, že je porazíte?
Měli jsme velkou touhu je porazit a vrátit jim porážku z podzimu. Také jsme chtěli napravit kolaps z minulého kola v Březnici.

Výhrou jste získali jistotu záchrany.
Je to super, že jsme se zachránili, ale v to jsme všichni věřili. Hrajeme celkem dobrý fotbal, jen se nám na začátku sezony nedařilo proměňovat šance a lacino jsme inkasovali.

Jak jste výhru v derby slavili?
Poseděli jsme na hřišti v hospůdce, ale pořádná oslava přijde až po posledním zápase.