Takový kousek vzbudí vždy pozornost. „Za dospělé už se mi podařilo pět gólů nastřílet v Novém Kníně, též za rezervní tým, ale přesněji si nepamatuji okolnosti,“ směje se vytáhlý kanonýr.

S fotbalem začínal v Novém Kníně, oblékal také dres Dobříše. „Začátky mojí kariéry nebyly ničím neobvyklé. Dařilo se mi už od mladých let, ale opravdová soustředěnost přichází až posledních pár let,“ je pokorný Pouček.

Útočník se v zimě přestěhoval do kabiny divizního Hořovicka. „Je to nesrovnatelný krok, jak v technických, tak i fyzických podmínkách. Začínám si zvykat, ale všechno se točí kolem dřiny a silné vůle, která nikdy nebyla mou předností,“ cukají mu koutky.

Kádr Hořovicka je nabitý, trenér Pavel Novotný neváhá posadit i větší hvězdy, než je Josef Pouček. Když se do sestavy áčka nedostane, jde za béčko. „Určitě to vítám, i když bych raději hrál mnohem větší porce za A tým, ale i tak je mi potěšením si zahrát za rezervu, hlavně ta vzájemná spolupráce je nutností. Momentálně jsem rád, že mohu byt součástí obou výběrů,“ dodává střelec pěti gólů Josef Pouček.