Svatá - Cembrit Beroun 5:3 (2:2)

Svatá: Falc M. / 75. Falc P./ - Vlasák Pergl / 67. Pelc J./ Suchý Falc O. - Procházka Fuxa Vůjta Bartoníček - Vaněk / 58. Petrov/ Morstein
Cembrit: Ilko - Veselý Malý / 45. Nápravník/ Větrovec Beňo - Sládek Lelovics Klier /68. Uksa/ Novotný - Hampl Paluska
Branky: Morstein 3, Fuxa,Bartoníček - Lelovics,Beňo, Nápravník. ŽK: 1:1. ČK Větrovec / Cembrit/. Diváků: 80. Rozhodčí: Kareš.

"Do vichřice jsem doposud žádný tým ve své kariéře neposílal," uvažoval vedoucí Cembritu Ivan Sýkora. Utěšoval se, že na Mořině či Vys. Újezdě by bylo ještě hůře. "Horší bylo, že nějak měknu a dovolil jsem obojživelníkovi Jaroslavu Landovi dát přednost hokeji za Králův Dvůr. Velká chyba, neboť jako jediný dokáže uhlídat fantoma Svaté Jana Morsteina. Připadalo mi, že naši borci kolem něj jen víří a on si dělal, co chtěl a potřeboval. Bohužel tato generace má svoji hlavu a psi obranáři, kteří mají v popisu práce osobní obranu, snad vymřeli," uvedl Sýkora.

Úvod byl podle představ hostů, parádní střelu Větrovce ještě lépe vyrazil Falc M. a dobíhající Lelovics z 6 m zakončil, jenže ležící brankář záhadným semaforem zachránil. Z dalšího útoku zapomněla obrana na Kliera, který v malém vápně pálil mimo. Na řadu přišlo pravidlo: " Nedáš,dostaneš! " V 4. min. unikl po křídle Morstein, první střelu brankář Ilko vystihl, jenže na dorážku z úhlu k opačné tyči neměl nárok - 1:0. V 22. min. zahrával rohový kop Novotný a Beňo z 12 m předpisovým koníčkem hlavou vyrovnal - 1:1.

Hned v 28. min. se podařila kombinační akce, kdy unikl Sládek, přetažený centr vrátil do ohně hlavičkující Hampl a Lehovics se z 3 m prosadil -1:2.

Stále se hrál solidní, bojovný fotbal. V 41. min. zahrávali domácí rohový kop, byl přetažený a Fuxa v malém vápně hlavou trefil horní růžek - 2:2.

V přestávce musel odjet na směnu stoper Malý a kolotoč v obraně se nevydařil. Propadák hostů začal již v 50. min., kdy si z protihráčů udělal Morstein kužele a s pomocí tyče - 3:2. V 55. min. se střed obrany rozestoupil a k utěšené střele vybídl Bartoníčka - 4:2. Vzápětí nezištně uvolnil Vlasák Morsteina, jeho zakončení z 11 m vychytal Ilko. Útoky se střídaly na obě branky, hodně slibný byl únik Nápravníka, jehož příchod hru oživil, prudký centr u zadní tyče ze 2 m zakončil Hampl mimo. Poté ještě Paluska dělal kličku i brankáři, ale dostal se do zázemí. V 75. min. obdržel Nápravník přihrávku, jakou potřebuje, do běhu od Sládka, pronikl do šestnáctky a střela z 10 m zapadla za opačnou tyč - 4:3.

Při závěru této akce se nezaviněně srazil vybíhající brankář a útočník koleny. Falc M. musel svatyni opustit a přenechat ji otci Pavlovi Falcovi.Ten se uvedl dvěma zákroky,kdy hosty rozesmutnil. V 84. min. pronikal k šestnáctce Morstein do zjevné brankové příležitosti a rukou jej zadržel Větrovec. Spatřil červenou kartu a trestný kop Suchý adresoval nepatrně vedle. Nejblíže vyrovnání byla v 88. min. hlavička Hampla z 8 m, brankář dokonale tým podržel. V nastavení hry, kdy Cembrit zcela otevřel zadní vrátka, nastala výhodná situace pro Morsteina, který po kličce i brankáři završil svůj exportní výkon - 5:3.Rozhodčí Miroslav Kareš řídil utkání dokonale a lepší na hřišti byl pouze Morstein.

Nejlepší hráči Svaté: Jan Morstein, Karel Fuxa, Michael a Pavel Falcové.

Zápas po úvodním proslovu popsal Ivan Sýkora