„Kdybychom prohráli, těžko bychom se odtamtud vyhrabali. Teď ještě máme naději, ale musíme také vyhrát venku,“ podotkl Mysliveček, který zmínil, že na mužstvo čekají těžší zápasy.

Jak byste zhodnotil důležité utkání s Tachovem?

Takovéto zápasy se hrají velmi těžce. Už před utkáním jsem předpokládal, že to nebude nic jednoduchého. Asi rozhodl první gól. Oni v té chvíli ještě byli dost disciplinovaní, ale pak, přesně jak se o nich nese, odpadli s motivací a rezignovali. To je nejhorší, co se může stát. My jsme využívali momenty, které se nám naskytly. Vyšlo nám také střídání, i když jsem to měl v plánu. Ale Vlasta Ehl se zranil a Hebeda fantasticky vklouzl do zápasu, protože dal hned gól. Tím nastartoval i tu druhou půli.

Vlasta Ehl má údajně výron v kotníku. Je to pravda?

Velký výron. Je to škoda, teď mu odpustili trest. To jsou tragédie, které někdy ve fotbale jsou. Nám to tedy tentokrát vyšlo plusově.

V první půli nebyl výkon Hořovicka právě ideální. Mohla sehrát u hráčů roli nervozita?

Stoprocentně. Upozorňoval jsem už před začátkem soutěže, že je to mladé mužstvo na záchranu. Máme to hodně těžké, musíme bojovat. O poločase jsem v kabině řádil, i když jsme vedli, protože jsem potřeboval hráče vyburcoval. Oni musí bojovat. Když přestanou bojovat a začnou hrát takříkajíc na fotbal, tak zkušenost soupeře je porazí. V tomhle jsme měli trochu navrch. Jsem šťastný, že jsme vyhráli, ale čekají nás těžší zápasy. Ještě se uvidí, jak to všechno bude, kádr není široký.

Dokázali jste vyhrát zápas o bytí a nebytí. Nyní ale vlastně bude každé utkání mít podobný náboj.

Přesně tak. Kdybychom prohráli, těžko bychom se odtamtud vyhrabali. Teď ještě máme naději, ale musíme také vyhrát venku. Je ale otázkou kde. Doma máme Duklu Praha, jedeme do Domažlic. Já to beru ze zápasu na zápas. Teď pojedeme do Řevnic. Oni se rozjeli, hráli jsme s nimi v přípravě, mají vysoké kluky. Bude to těžký zápas, určitě odlišný od tohoto.

Ve druhé půli utkání s Tachovem dostal hostující Bezdička červenou kartu za řeči. Bylo to poměrně blízko u střídaček. Zaznamenal jste, o co šlo?

Urazil spoluhráče. Za to se nechá také vyloučit. Viděl jsem to poprvé, ale hráči se oslovují strašně. Rozhodčí to prostě nepustil. Být na spoluhráče nebo protihráče vulgární, to na hřiště nepatří.