Z pohledu našeho regionu se nejvíce slavilo na Letné, kde se o titul zasloužili dva mladíci. Stoper Martin Vitík si však moc neodpočine, když se vydá na Euro 21. Jeho souputník Patrik Vydra měl po oslavách jiné starosti. Ve středu totiž podepsal ve Spartě nový kontrakt. Devatenáctiletý mistr ligy tak bude rudý dres oblékat i nadále.

Po loňském zisku titulu se musel se ziskem bronzu spokojit kapitán plzeňské Viktorie Lukáš Hejda. Stoper končil sezonu vcelku dobitý, schytal hodně ran, ale srdce bojovníka v něm dřímalo až do konce sezony.

Stejně jako Lukáš Hejda a sparťani se může těšit na pohárovou Evropu Martin Hála. Ten se se po přesunu do Bohemians z Olomouce vyléčil a významně okysličil záložní řadu klokanů.

Finálovou skupinu se zahrál v dresu Slovácka Patrik Brandner, který neposbíral tolik minut, jak by si asi sám představoval. Ale účast ve finálovce je pro něho skvělá.

Proměněnými penaltami přispěl k záchraně Teplic Matěj Hybš, jemuž se povedla především druhá polovina jarní části ligy. Obdobnou oporou byl v Pardubicích Michal Hlavatý, který v dresu perníkářů nasbíral nejvíce odehraných minut v jejich dresu. Ligu si zahraje i v dalším ročníku.

Nesmíme zapomenout ani na další. Jiří Sabou z pozice sportovní ředitele musel být spokojený s účastí Hradce Králové ve skupině o umístění. Navíc Votroci představí do nové sezony nový stadion.

Kondici dodával do těl hráčů Slovanu Liberce Pavel Čvančara. Zdánlivě hodný muž ale také dokázal vybouchnout, za což pykal disciplinárním trestem. Teď už se chystá na reprezentační start, když v týmu trenér Jaromíra Šilhavého je také kondičním trenérem.

Objeví se další nové tváře v lize? Předpokládat nějaký start můžeme u Petra Pudhorockého ve Spartě nebo někde na hostování.