Osmnáctiletý talent od mělnického kopce se necelý týden před jarním startem FORTUNA:LIGY stěhuje na sever. S devátým týmem ligového pelotonu už absolvoval první tréninky. Kluby potvrdily vzájemnou dohodu na přestupu.

„Jsem rád, že to dopadlo. Těším se na první zápas. Jsem šťastný, že tu mohu být. Rád bych se postupem času začal prosazovat do základní sestavy. Rychlostně i co do fotbalovosti je to srovnatelné se Slavií. Je tu ale určitě větší zima než v Praze,“ podělil se ofenzivní záložník o své první dojmy.

Rodák z Hořína na podzim sbíral první ostruhy v dospělém fotbale v druholigovém FC Sellier & Bellot Vlašimi. V týmu trenéra Martina Hyského patřil mezi hráče s nejvyšší minutáží. Svými výkony ozdobenými i třemi góly přispěl k průběžnému skvělému čtvrtému místu.

Nyní se pokusí prorazit ještě o level výš. A znovu pod dohledem trenéra spjatého v minulosti se Slavií. Za Lubošem Kozlem s ním míří pod Ještěd také nejlepší vlašimský střelec Denis Alijagič, ten ovšem pouze na hostování.

Ani pro Višinského ale není případná cesta zpět do mistrovského klubu uzavřená. Jak potvrdil sportovní ředitel sešívaných Jiří Bílek, jedná se o přestup s možností zpětného odkupu.

„Má řadu výhod, nejzásadnější je ta, že kluby o takového hráče pečují jako o vlastního. Pokud se mu daří a prosadí se, můžeme ho za výhodných a dopředu daných podmínek získat zpět,“ popsal Bílek s tím, že podobně to na stejné trase fungovalo také u Jana Kuchty.

„V Liberci se rozvinul, vrátil se za velmi výhodných podmínek a ve Slavii dominoval,“ připomněl Bílek nyní už hráče Lokomotivu Moskva a dodal: „Pevně doufám, že by se u Denise Višinského mohl opakovat stejný scénář. Věříme, že díky takovému modelu si vybojuje pevnou pozici v sestavě Liberce, z čehož v budoucnu budou profitovat všechny strany.“

Pro mládežnického reprezentanta Višinského jde o teprve druhý přestup v kariéře. Ten první uskutečnil brzy poté, co pod vedením svého táty udělal první fotbalové krůčky v minipřípravce FC Mělník. Klub svou šikovností velmi rychle přerostl. Slavií pak prošel od nejmladších kategorií až po áčko. Za první tým si v lize kopl loni na jaře dvakrát celkem asi 35 minut, další start přidal v domácím poháru. Vrátí se v budoucnu?