Absence tvořivého hráče byla na berounské hře v generálce hodně znát. Pár dní před začátkem druhé poloviny soutěže stále visel nad startem Pobiše otazník. Fanoušci si na odkrytí této tajenky musí počkat až do samotného výkopu. Jedno je ale jisté: Ačkoliv se říká, že mužstvo nestojí na jednom hráči, s Pobišem v sestavě je Beroun mnohem silnější, co se ofenzivy týká.

Berounský kádr předváděl v přípravě velice solidní výkony, především ale pohledný, kombinační fotbal. Z jedenácti utkání svěřenci trenéra Laciny sedmkrát vyhráli, dvakrát remizovali a dvakrát prohráli, přičemž měli celkové skóre 36:15. Pokud by se hráčům Českého Lva – Unionu dařilo podobným způsobem v mistrovských zápasech, v Berouně by se určitě nikdo nezlobil. Není divu, že trenér Vladimír Lacina je s přípravou spokojen. „Celkově se zimní přípravou jsem spokojen. Myslím si, že mužstvo jsem připravil na mistrovská utkání dobře,“ poznamenal trenér Lacina.

Berounští fotbalisté odehrají celé jaro na nové umělce Na Máchovně. „Co se týče zápasů Na Máchovně, rád bych poprosil diváky, aby pochopili, že se nacházíme ve stavu rekonstrukce a s ohledem na tento fakt, aby se drželi pokynů pořadatelů,“ uvedl první místopředseda klubu Josef Sládek.

V generálce uhrály oba celky remízu 1:1. Jak trenér Lacina, tak kouč Čáslavi Antoš nebyli spokojeni se hrou. Berounští remizovali s divizním Kladnem B. „Kdybychom hráli jako v minulých utkáních, tak jsme je porazili,“ uvedl Lacina, který nebyl spokojen především s prvním poločasem. „Vůbec jsme se nemohli dostat do hry, kterou jsme chtěli hrát. První půle byla prostě z naší strany špatná. Z jednoho zápasu se ale nedá dělat závěr,“ má jasno Lacina.

Béčko Čáslavi v poslední přípravně remizovalo s účastníkem I.A třídy Starým Hradištěm. „Kdybych měl zápas shrnout jednou větou, tak mě výkon ani výsledek neuspokojil,“ uvedl trenér Antoš. Čáslavské juniorce se celkově příprava příliš nevyvedla. „Sice jsme neměli výsledky ideální, neberu je na lehkou váhu, ale hráli jsme se soupeři z vyšších soutěží, takže nás dostatečně dobře připravili,“ upozornil trenér Čáslavi B. Za zmínku určitě stojí, že první vzájemné utkání v letošní sezoně skončilo remízou 0:0.

Sobotní mistrovské utkání, které začne ve 14.30 hodin na hřišti Na Máchovně, bude jako hlavní arbitr řídit pan Kabyl, na čarách mu budou asistovat pánové Zuskin a Hamšík.

Souhrn přípravy

Beroun – Loděnice 7:2,
branky: Hájek 3, Březina 2, Sajner, Němec. Beroun – Králův Dvůr 2:1, branky: Hájek, Michalík. Beroun – Motorlet 0:4. Beroun – Hořovicko 1:0, branka: Hála. Beroun – Rokycany 5:0, branky: Pobiš 2, Stančík, Hála, Březina. Beroun – Dobřichovice 1:1, branka: Hájek. Beroun – Nový Knín 8:1, branky: Stančík 3, Pobiš 2, Michalík, Němec, Sajner. Beroun – Příbram 0:3. Beroun – Nová Ves 7:1. Beroun – Žebrák 4:1, branky: Hájek 2, Němec, Hála. Beroun – Kladno B 1:1, branka: Hájek.

Bilance přípravy (11 utkání): 7 – 2 – 2. Skóre: 36:15.