KRÁLŮV DVŮR – KOLÍN 1:2

Hosté sice měli v prvním poločase územní převahu, šancí si ale příliš nevypracovali. Výjimkou byly situace ze 12. a 15. minuty. Nejprve Jelínek z úhlu nastřelil tyč, poté se již hosté radovali z vedení. A to hodně laciného. Králodvorští totiž nechali Štočka před brankou naprosto volného a kolínský hráč se tak před hlavičkou mohl Mokrohajského klidně zeptat, kam to chce.  „Myslím, že tam mohl jít brankář a zrovna tak mohl jít na ten druhý gól," zmínil trenér Kučera.

Cábelíci branku soupeře v prvním poločase příliš neohrozili. Do vápna se sice dostat dokázali, se zakončením ale byli hodně na štíru. „Ve vápně jsme sice měli spoustu situací, ale my to vyřešíme tím, že to jde vedle, že zakopneme o míč, nebo nám ho lacině seberou. Zakončení je katastrofální," posteskl si trenér Králova Dvora.

Vstup do druhé půle ovšem cábelíkům vyšel ideálně. Hned po pár vteřinách vznikl závar v šestnáctce hostů a po nastalém zmatku si brankář Knobloch srazil míč do branky.  Králodvorští následně ožili, s postupem času ale opět začali mít navrch hosté.  Po hodině hry sice domácí mohli jít do vedení, Fulín s Toporčákem ale nechali vyniknout brankáře Knoblocha. Kolín sice měl územní převahu, do šancí se ale nedostával. V závěru, když už to vypadalo na dělbu bodů, se potvrdilo, že se hraje až do konce. V poslední minutě šel Štoček důrazně za míčem a po zaváhání Mokrohajského stačilo trefit odkrytou branku. „Ty góly, co jsme dostali, to se musí chytat," podotkl Kučera, který zmínil, že rozhodující gól podle něj padl z ofsajdu.

Králodvorští tedy i po čtvrtém mistrovském utkání stále na první body čekají. „Musím utkání hodnotit negativně, protože jsme prohráli, ale že bych všem hráčům něco vytýkal? Snaha byla vidět a narazili jsme na docela kvalitního soupeře. A že jsme dostali gól v poslední minutě, to je smůla. Na druhou stranu máme na první místo jen devět bodů, to se dá za celou sezonu dohonit jako nic," poznamenal optimisticky trenér Kučera.

Důvodů, proč se Královu Dvoru zatím nedaří, je několik. A jedním z těch důležitých je fakt, že se nedaří brankářům Mokrohajskému a Michňovi. „Když si vezmu ty čtyři zápasy a promítnu si všechny inkasované branky, tak nechci to svádět na jednotlivce, ale brankáři nás měli podržet," má jasno Miloslav Kučera, který zmínil, že problémy mají cábelíci hlavně při standardních situacích. „Sice hrajeme  na tři obránce, ale že by nás někdo přehrával kombinačně a vytvářel si šance jak na běžícím pásu, to ne. My dostáváme góly hlavně ze standardních situací. Tam asi bude největší chyba,"  tuší Kučera.

Problémů je ale více. Například nedůsledné bránění a nechávání soupeřům příliš volného prostoru. Dalším nešvarem cábelíků je velké množství zkažených přihrávek. Nedělní výkon Králodvorských by se dal s trochou nadsázky označit jako „Tref si svého Kolíňáka". Tím ale výčet problémů nekončí. „Neumíme dát gól. Teď to po X letech graduje, my neohrozíme velké vápno. My jsme de facto za čtyři kola dali jednu normální branku," ví trenér Králova Dvora, který poznamenal, že mančaftu i nadále věří.  „Neházíme flintu do žita," dodal Kučera.

Branky: 46. vlastní – 16. a 90. Štoček. Rozhodčí: Dusjík. ŽK: Vybíral, Sabou, Veinlich (KD). Poločas: 0:1. Diváci: 300.

Králův Dvůr: Mokrohajský – Procházka, Šilhavý, Rada, Petr, Sabou, Toporčák (80. Hutta), Vybíral (40. Brusch), Kobler, Veinlich, Fulín (69. Dochtor).