„Přesný obrázek našeho mužstva a hráčů, kdo na co má a nemá,“ zhodnotil účast na turnaji králodvorský trenér Miloslav Kučera.

Sp. Příbram – Králův Dvůr 2:0

V zápase s celkem z I.A třídy byli cábelíci jasnými favority. Jenže papírové předpoklady se tentokrát nevyplnily. „Musím se už jen smát. Někteří hráči ukazují, že na ně klademe příliš vysoké nároky a myslíme si, že je zvládnou,“ uvedl Kučera. Cábelíci nenastoupili v plné sestavě, jejich porážku to ale rozhodně neomlouvá. „I když jsme měli převahu a určitě nemůžeme říct, že by hrálo mužstvo, které bude hrát soutěž, nic to nemění na tom, že by tento zápas neměli prohrát. Prohráli jsme a vlastně jsme ani jednou neohrozili branku,“ uvedl trenér Králova Dvora, kterému zápas se Spartakem odkryl fakt, že někteří hráči prostě na třetí ligu nemají.

„Myslíme si, kolik nás je, ale prostě tu soutěž nemohou hrát všichni. Je to úplně něco jiného a názorně to hráči ukazují již měsíc,“ zmínil Kučera, který také nabídl příklad ke svému tvrzení. „Nepostavíme kompletní mančaft, protože dáváme šanci všem a jsme schopní udělat ostudu, ale dva dny na to porazíme béčko Mladé Boleslavi a další den na to odehrajeme vyrovnaný zápas, ne–li jsme lepší s druholigovým Kladnem. To je jasný ukazatel, že jsme moc mírumilovní,“ uvedl Kučera.

Výpadek v utkání s celkem z I.A třídy nabízí paralelu s mistrovskými zápasy králodvorské rezervy, které často v I.B třídě pomáhají hráči z áčka, ale béčko prohrává jeden zápas za druhým. „Je to přesně to samé. Vždy se prsíme, že jde za béčko hrát sedm nebo osm hráčů ze třetí ligy, ale vlastně tam nejde hrát skoro žádný hráč ze třetí ligy. To je jasná odpověď, a tak na to musíme koukat a ne, aby nám pořád bylo někoho líto. Pak jsme pro legraci my, kteří to vedeme,“ podotkl trenér cábelíků. Králodvorští fotbalisté inkasovali v utkání se Spartakem první gól po standardce a druhou trefu přidali domácí po rychlém protiútoku. „Měli jsme tlak, že jsme je nepustili za polovinu, jenže oni pak měli jedno přečíslení, které využili,“ poznamenal trenér Kučera, který dodal, že výsledek je naprosto spravedlivý.

Králův Dvůr – Slavia B 1:0

V zápase o třetí místo se střetly dva třetiligové celky a utkání mělo solidní parametry. „Byl to jiný fotbal. Mělo to nasazení, bylo to něco jiného. Oba celky měly obrovské šance, které neproměnily,“ zmínil Kučera. V zápase nakonec padl jediný gól, který vstřelil v prvním poločase Milan Petr. „Za dva zápasy jsme udělali jednu jedinou narážečku a hned jsme z toho dali gól. Fotbal je docela jednoduchý, my to ale pořád chceme hrát nějak složitě,“ podotkl trenér cábelíků, který doplnil, že gól padl po stříleném centru, který jeden z hráčů Slavie tečoval do vlastní sítě. „Předcházela tomu z naší strany jediná pohledná kombinace,“ zmínil Kučera, který byl rád, že si nakonec cábelíci vítězstvím zachránili reputaci.

Další přípravné utkání sehrají králodvorští fotbalisté ve středu, kdy se představí v Berouně Na Máchovně. Zde se cábelíci od 19 hodin střetnou s divizním Slavojem Koloveč.