Nižbor – V. Újezd 7:1

Na první gól se nečekalo dlouho. Již v 10. minutě po rozehraném rohu pohotově a hlavně úspěšně zakončil Kučera. Domácí poté sice měli navrch, ale hosté využívali sebemenších příležitostí k ohrožení branky. Vysoký Újezd mohl vyrovnat ve 25. minutě, kdy si domácí brankář Bednář vyběhl až za velké vápno, jenže Kail nedokázal trefit opuštěnou branku. Na druhé straně pak domácí předvedli učebnicovou akci na jeden dotek, kterou zakončil z bezprostřední blízkosti Lukeš – 2:0. V té době se hosté dostávali před branku jen sporadicky, přesto v 38. minutě vstřelili kontaktní gól. Ve vápně se uvolnil Kail a následně prostřelil brankáře – 2:1. Domácí odpověděli ve 43. minutě a opět pohlednou akcí, na jejímž konci byl Lukeš, který stanovil skóre poločasu – 3:1.

Po změně stran již stříleli góly jen domácí. Ve 48. minutě měl vyloženou šanci Lukeš, ale jeho střelu brankář hlavou vytlačil na roh. O dvě minuty později se skóre již měnilo, když centr Matějky zužitkoval hlavou Sevald – 4:1. Hosté to ani za nepříznivého stavu nezabalili. Jenže každý další gól v jejich síti, jako v 63. minutě branka Sevalda, je srážel ke dnu. V samém závěru utkání byl ještě jednou úspěšný Sevald, kterému se ve druhém poločase střelecky dařilo. A tak díky jeho hattricku skóre narostlo na 6:1. Poslední se zapsal do střelecké listiny domácí Václav Matějka, který nejhezčím gólem utkání upravil na 7:1.

Hostům nelze upřít snahu o zkorigování výsledku ani bojovnost. Jejich příležitosti ale končily na kvalitní obraně domácích. Vítězství, které mohlo být i dvojciferné, bylo pro domácí naprosto zasloužené. Rozhodčí Vodička výsledek rozhodně neovlivnil, takže nespokojenost některých diváků, nebyla na místě. Domácí fotbalisté vysokým vítězstvím potvrdili, že zřejmě jejich velkou prioritou zůstává postup do okresního přeboru.

Branky: Sevald 3, Lukeš 2, Kučera, Matějka V. – Kail. ŽK: Tryner, Kučera. Rozhodčí: Vodička. Diváci: 70. Poločas: 3:1.

Nižbor: Bednář – Hybš, Sabou, Matějka (Hlaváček), Pick, Němeček, Truksa, Kučera, Sevald, Matějka V., Lukeš R. (Skála).

Vysoký Újezd: Haluši – Kvapil, Sedlák, Burian, Wagner, Duffek, Braun, Tryner, Barták, Toman, Kail. ⋌(vip)