Osek – Chlumec 0:3

Většinu prvního poločasu byli hosté pod tlakem, sami hrozili jen z brejků. Zvláště Bábíček často dělal v domácí obraně průvan. Když domácí v 6. minutě propásli gólovou šanci, o kterou je připravil brankář včasným vyběhnutím, tak se hosté v 8. minutě po nahodilém brejku dostali Hanouskem do vedení – 0:1. Po chvíli prudkou střelu Bláhy osecká obrana odvrátila na roh. Domácí měli převahu, která trvala celý poločas, jenže ji nedokázali využít. Jejich usilí končilo u velkého vápna. A když ani po závaru ve 43. minutě neprotlačili domácí míč do sítě hostů, skončil poločas 0:1.

Do druhé půle domácí nastoupili s cílem, co nejrychleji vyrovnat a popřípadě výsledek otočit. V 55. minutě měli blízko k vyrovnání, ale střelu Ungra brankář v poslední chvíli zasáhl nohou a zabránil jistému gólu. Poté přišly další šance Sojky a Hlavatého, ale skvělý brankář Jaroš byl pro Osek obrovskou překážkou. Hosté hráli jednoduše, oproti prvnímu poločasu jim narostlo sebevědomí a v útočné fázi neotáleli se zakončením. Sedmdesátá minuta byla pro domácí smrtící, když po rozehrání standardky dobře trefil míč Hoštálek, který zvýšil na 0:2. Domácí ale ani po tomto gólu nerezignovali. V závěru utkání měli domácí ještě dostatek příležitostí, aby s výsledkem něco udělali. Ale to by nesměli mít hosté v brance Jaroše, který vyřešil řadu šancí a když už byl překonán, tak mu pomohlo břevno. Z jeho výkonu pak vyplynula bezradnost útočníků Oseku. A když domácí ani z malého vápna nedokázali hlavou vstřelit gól, tak přišel zákonitě trest v podobě třetího gólu. Jeden z nejlepších hráčů hostů Ležal totiž na pravé straně hřiště obešel několik soupeřů, nakonec i brankáře a do odkryté branky pohodlně zasunul – 0:3. A tak hosté dali domácím lekci především z produktivity. Chlumec oproti domácím z minima šancí dokázal dát tři góly. Jejich vítězství je velkým překvapením prvního kola okresního přeboru.

Utkání řídil rozhodčí Müller s asistenty Knotkem a Plecitým, trojice arbitrů svým výkonem přispěla k hladkému průběhu utkání. Za zmínku stojí také dodat, že za Chlumec nastoupil šestnáctiletý Šrejbr, který je již dnes velkou nadějí podbrdské kopané.

Branky: Hanousek, Hošťálek, Ležal. ŽK: Bláha, Ciprián, Šrejbr. Rozhodčí: Müller – Knotek, Plecitý. Diváci: 90. Poločas: 0:1.

Osek: Křivánek – Čížek, Kyncl, Dostál, Sojka, Ungr, Křikava, Plešmíd, Čížek R., Hlavatý, Vaníček.

Chlumec: Jaroš – Hanousek, Ciprián, Šrejbr, Hošťálek, Veselý, Bláha, Ležal, Pixa, Veselý, Bábíček.

Viktor Pavlis