Odhad se potvrdil. Béčko Cábelíků slavilo titul už kolo před koncem v Broumech, druhá skončila Chyňava a bronz získala na jaře výtečná Tlustice. Z přeboru sestoupila hned trojice celků.

Nadšený trenér přebornického týmu Adam Novák odpovídal na otázky Deníku.


Když jste před několika lety obnovili béčko Králova Dvora, začínali jste až ode dna.
Králodvorské B mužstvo se založilo přesně před čtyřmi roky a bylo to úplnou náhodou, kdy jsme se sešli s Jakubem Šindelářem a Romanem Rožánkem, načež jsme se rozhodli chodit si každý čtvrtek kopnout na umělku za hřiště s klukama, kteří jsou místní. Když jsme viděli zájem hráčů, tak nás napadlo, že bychom mohli znovuzaložit B tým Králova Dvora. Poptával jsem se, do jaké soutěže můžeme jít, bohužel B mužstvo bylo zrušeno delší dobu, tak jsme museli jít až do čtvrté třídy.

Jak jste mužstvo skládali a co se dalo očekávat?
Hned na začátku jsem se pokusil přemluvit všechny mladé kluky, kteří hráli na různých hostováních a jsou místní. A najednou se nám sešel opravdu mladý tým, se kterým se dalo očekávat, že ve čtvrté třídě hrát určitě nebude. Hned prvním rokem se podařilo postoupit do třetí třídy. Další rok se tým jen posílil a naším cílem bylo následně postoupit do okresu, což se nám hned rok po postupu podařilo, i když to bylo hodně těžké, protože v soutěži byl hodně silný tým z Nového Jáchymova.


Vyhráli jste okresní přebor. Mysleli jste si před začátkem soutěže, že by to mohlo vyjít?
Do okresního přeboru jsme šli s cílem hrát kvalitní fotbal, i díky tak mladému týmu, co máme. A hlavně, aby se to líbilo fanouškům. První rok byl pro nás velkou zkouškou a myslím, že jsme si nevedli vůbec zle.

Který zápas hodnotíte ve skončeném přeboru jako nejvydařenější?
Nejvydařenějším zápasem byl každý zápas se soupeřem z vrchní poloviny tabulky. Zejména, když to bylo až do posledního kola tak vyrovnané a zálusk na postup z okresního přeboru mohl mít doslova i tým na šestém místě.

Určitě byla důležitá i spolupráce s áčkem. Jak to u vás fungovalo?
Do druhého roku v okresním přeboru jsme šli i díky novému trenérovi A mužstva Jirkou Sabouem posíleni o tak kvalitního hráče, jako je právě on. Na klucích byla znát nervozita, že hrají s takovým hráčem, který hrál první ligu. Ale časem se ukázalo, že jeho přítomnost dostala kluky na vrchol.

O postupu jste ale nahlas před soutěží nemluvili.
Od začátku jsme měli ambice hrát a co nejvíce se přiblížit prvnímu místu. O postupu se ale vůbec nemohlo mluvit, zvláště když po prvních dvou kolech jsme byli poslední se skóre 3:12. Pak ale přišla neuvěřitelná série výher a tým se šplhal k vysněnému místu.


Pomohlo vám i srdcařství a chtění hráčů?
I kluci, kteří hráli za áčko dopoledne, mohli jít za nás v důležitých zápasech. Velká čest trenérovi a hráčům, kteří jsou srdcaři Cábelíků a šli si kopnout i za béčko.


Stali jste se okresními přeborníky, jaké byly oslavy?
Po zápase v Broumech, kde jsme vyhráli 2:1 a věděli jsme ostatní výsledky, jsme mohli oslavovat mistra okresu. Myslím, že kluci si to náramně užili, i když jsem jim říkal, že máme ještě jeden zápas, který bych já osobně jako trenér chtěl zvládnout. Bohužel zápas nám nevyšel a radovali se hostě z Chyňavy, kteří skončili pro ně na krásném druhém místě. Za jaro si to zasloužili.

Přihlásili jste I. B třídu?
Po zápase s Chyňavou jsme měli dostatečnou oslavu a nikdo nevěděl, co bude s týmem dál. Rozhodovalo se, jak se podaří udržet tým a hlavně jestli je možné ještě nějaké posílení. Čtrnáct dní před koncem sezony se mi podařilo sehnat sponzora, kde majitel firmy koupil novou sadu dresů na novou sezonu a přál si postup týmu do I. B třídy. I toto rozhodnutí mě potěšilo a po plusech a mínusech jsme se rozhodli krajskou soutěž přihlásit.


Krajská soutěž nebude jednoduchá. Už posilujete?
Do nové sezony nastupuje tým složený ze značné části stejný, jen o post jedničky se popere Jan Baltyzar, který přichází z Mšece a Jan Váca, který je z našeho dorostu. O dalších jménech se stále jedná.


Určitě chcete někomu poděkovat.
Ano, chtěl bych za sebe poděkovat hráčům za kvalitní přístup, novému sponzorovi a malým dárcům, kteří se podepsali na velkých úspěších B mužstva a v neposlední řadě fanouškům, kteří nás podporovali při cestě za vysněným titulem. Samozřejmě je to velký dík i Městu Králův Dvůr. Myslím, že pro celý FK Králův Dvůr je velký úspěch, že po dobu čtyř let od založení B mužstva se třikrát postupovalo. Doufám, že spolupráce s A mužstvem bude fungovat neustále dobře jako doteď a povede se nám i v I. B třídě.


Kdy zahájíte přípravu na I. B třídu?
Plán už samozřejmě máme. Přípravu začínáme 13. července a zatím jsou dojednané tři přátelské utkání s Městečkem, Zdicemi a Drozdovem.