Zdá se, že největší favoritem budou Zdice. Olympia loni smolně nezvládla souboj s Žebrákem, pustila ho do I. B třídy, ale letos už stejnou věc opakovat nechce. Problémy by mohl způsobit snad jedině odchod střelce Hebedy (hráč Hořovicka), o něhož byl docela zájem, ale jeho góly nakonec budou dál naskakovat na účet Zdic, které se s vedením divizního týmu dohodly.

Se Zdicemi by se o postup mohla poprat třeba Tlustice, jeden z černých koňů soutěže. Doma téměř neporazitelný celek umí i venku, je dobře seskládaný a mohl by zlobit.

Nahoře by měl být rovněž Trubín. Také on doma na malém hřišti body nerozdává, stabilizovaný kádr fotbal umí. S Trubínem se proto musí počítat.

V posledních letech hrával nahoře také Osek. Disponuje vynikajícím útokem, ale trochu slabší je obrana, což vadí při venkovních zápasech. Tam je Osek poloviční a pokud se nezlepší, na úplně nejvyšší příčky myslet nemůže.

Tradičně kvalitní účastníkem buď přeboru nebo I. B třídy je Komárov.  Nicméně zda bude hrát úplně na nejvyšších příčkách, tím si jisti nejsme, přece jen kádr trochu stárne a moc se nemění.

Loni hodně příjemně překvapoval Stašov. Nakonec i kvůli zraněním koncovka v jeho podání nebyla úplně nejlepší, ale v létě se kádr dal zase dohromady a Stašov by k elitě patřit mohl.

Stejně jako Neumětely, které měly vlastně podobné potíže s obrovskou marodkou, ale po celou sezonu. Uzdraví-li se kvalitní borci, půjdou Neumětely určitě tabulkou nahoru.

Zajímaví jsou oba nováčkové – Karlštejn a Podluhy. Ale zatímco první disponuje nejkrásnějším hřištěm v okresu a se svým kádrem – pokud bude stačit fyzicky – by se měl souboji o záchranu vyhnout, u Podluhů si tak jisti nejsme. Mohou ale příjemně překvapit, přesto bude záchrana určitě brána jako úspěch.

S těžkou ztrátou se musí vyrovnat fotbalisté Nižbora. Na roční hostování do Žebráku zamířil útočník Roman Lukeš, nicméně všeobecně se předpokládá, že Nižbor se se svým stabilním a mladým kádrem se ztrátou vyrovná.

Oporu velkého kalibru ztratil rovněž Újezd. Brankář Palek zamířil do Cerhovic, a když  připočteme, že se Újezd zachránil loni za minutu dvanáct, vychází nám, že ho lehká sezona nečeká.

To samé by se mohlo týkat Chlumce, který loni také stěží zachránil, ale podle nás kádr špatný nemá a vyšplhat do středu tabulky je v jeho silách.