Osek si vyšlápl na první Tetín

Beroun - Dvaadvacáté kolo okresního přeboru přineslo hodně důležité zápasy a výsledky ještě více zdramatizovaly boj o postup.

24.5.2010 3

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

Vedoucí Tetín se představil na půdě nevyzpytatelného Oseka, který nakonec dokázal lídra porazit. Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří měli v prvních dvaceti minutách více ze hry. Jenže do vedení se dostali v 19. minutě hosté, když přesně k tyči zamířil Kaňka. Vyrovnání posadilo hosty na chvíli do sedla, v závěru poločasu ovšem Osek dokázal zápas otočit. Nejprve se ve 38. minutě prosadil při rohu na zadní tyči Petr Čížek a ve 44. minutě byl k vidění podobný scénář. Opět se po rohu prosadil na zadní tyči Petr Čížek.

V úvodu druhé půle měli domácí více ze hry, v 56. minutě se ale Tetín dočkal vyrovnání, když rychlý protiútok zakončil přesně Kaňka. Vyrovnaný stav ovšem vydržel jen deset minut. Pak domácí podnikli brejk na jehož konci byla gólová trefa Vaníčka – 3:2. Tetín ale opět dokázal vyrovnat. V 73. minutě zahrával Janda trestný kop z hranice šestnáctky a po jeho výstavní trefě byl stav 3:3. V závěru se hrálo v zjitřené atmosféře a nakonec to vypadalo, že utkání skončí remízou. Jenže v nastavení domácí dokázali rozhodnout o své výhře. Dlouhé autové vhazování se dostalo až na hranici malého vápna a Robert Čížek hlavou spustil velkou euforii Slavoje, který tak i ve druhém letošním utkání s Tetínem dokázal vyhrát.

Souběžně se střetnutím Oseka s Tetínem se hrál důležitý zápas, ve kterém druhé Cerhovice hostily třetí Komárov. Lépe začali hosté, kteří se již v 6. minutě po dělovce Šlechty dostali do vedení. Po chvilce ovšem z bezprostřední blízkosti vyrovnal na 1:1 Mojžíš. Poté měli ve zbytku poločasu více šancí hosté, kteří je ale neproměnili, i když jednou Cerhovicím pomohlo břevno. V závěru poločasu pak domácí Union šel do vedení, když se při rohu prosadil Mojžíš.

Po změně stran Cerhovice vyrovnaly hru, v 60. minutě ale bylo vyrovnáno, když Král bezpečně proměnil penaltu. Hosté pak vycítili šanci a po střelách Ernesta a Šlechty mohli jít do vedení. V prvním případě ale domácí podržel brankář Altman a ve druhém případě šel míč těsně nad břevno. Poté byl nejprve vyloučen hostující Hochman a po chvilce i domácí Baštař. Zápas poté směřoval k remíze, v 86. minutě ale Cerhovice rozhodly o své výhře. Neudržitelný Pichlík na hranici šestnáctky přešel přes tři hráče a nádhernou střelou rozhodl o vítězství Unionu. Cerhovice se tak v tabulce dotáhly na vedoucí Tetín. V příštím kole navíc Cerhovičtí zamíří na půdu vedoucího Tetína a tento zápas hodně napoví o tom, kdo bude postupovat.

Ve víkendovém kole se nedařilo čtvrtému Újezdu, který nastoupil v hodně kombinované sestavě a na domácí půdě nakonec podlehl Šemíkům 0:2. Tohoto zaváhání Doubravanu využili fotbalisté Trubína, kteří se v derby představili na půdě Zdic B. Trubínští vedli po poločase 2:0 a i když po změně stran domácí mocně dotahovali, nakonec si Trubín odvezl vítězství v poměru 3:2. Tato výhra posunula celek Trubína na čtvrté místo. Z vítězství se radoval i Chlumec, který na své půdě přestřílel berounské béčko 4:3 a přeskočil tak svého soupeře v tabulce.

Souboj dvou celků ohrožených sestupem se hrál v Zadní Třebani. Domácí Ostrovan měl po většinu zápasu více ze hry a nakonec deklasoval celek Nižbora zaslouženě 4:0. Další porážku si připsali fotbalisté Stašova, kteří prohráli s Tlusticí, a nyní již mají jistý sestup do třetí třídy.

Chlumec - Český Lev-Union Beroun B 4:3 (2:0), branky: Bábíček, Ciprián 2, Kural - Rys, Smetana, Novák, diváci: 80, rozhodčí: Sekerka - Svoboda, Kubát. Stašov - SK Tlustice 0:1 (0:1), branky: Dolínek, diváci: 60, rozhodčí: Krůta - Kros, Kubát. SK Doubravan Újezd - SK Horymír Neumětely 0:2 (0:1), branky: Šebek Jar., Komínek, diváci: 70, rozhodčí: Müller - Anýž, Knotek. Union Cerhovice - FK Komárov 3:2 (2:1), branky: Mojžíš, Kalivoda, Pichlík - Šlechta, Král. ČK: Baštař - Hochman, diváci: 150, rozhodčí: Špicl - Závora, Teplý. SK Slavoj Osek - SK Tetín 4:3 (2:1), branky: Čížek P. 2, Čížek R., Vaníček - Kaňka 2, Janda, diváci: 80, rozhodčí: Mázdra - Pecka, Chvátal. Ostrovan Zadní Třebáň - SK Nižbor 4:0 (1:0), branky: Bacílek 2, Soukup, Jambor M., diváci: 40, rozhodčí: Hájek - Sekerka, Pos ml. FK Olympie Zdice B - FC Freyburg Trubín 2:3 (0:2), branky: Kment 2 - Klička, Vlček, Pech, diváci: 80, rozhodčí: Šnajdr - Plecitý, Vlachopulos P.