Zdice – Mníšek 2:0

Domácí se pořádně připravili na nejlepšího hráče soupeře. „My jsme se připravovali na jejich klíčového hráče Talůžka. Jirka Kulhánek si k němu stoupl a odehrál to fantasticky. Totálně ho vygumoval. Tím jsme otupili jejich hlavní zbraň. Víme, že je hodně nebezpečný, dává góly a vše se točí kolem něj,“ poznamenal trenér Růžička.

V prvním poločase se toho na hřišti příliš neudálo. „První půle byla z obou stran dost nepřesná. My jsme nepodrželi balon a zbytečně jsme to nakopávali. Kazili jsme i dost přihrávky,“ zmínil Růžička, který doplnil, že v prvním poločase byly k vidění jen náznaky šancí. Nejdůležitější moment prvního poločasu se odehrál ve 42. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Novák. „O poločase jsem musel obětovat jednoho útočníka. Vystřídal jsem Kmenta, do hry šel Lukáš Stádník a podal výborný výkon,“ poznamenal trenér Zdic, který doplnil, že domácí se po přestávce zcela logicky zatáhli do obrany.

„Oni měli více ze hry, ale do šance se nedostali. Končili u vápna,“ uvedl Růžička a doplnil, že Kasal měl práci jen se střelami z dálky. „My jsme čekali na brejky a dva nám vyšly,“ dodal trenér Olympie. O oba góly se postaral kanonýr Čihař. Nejprve se zdický útočník prosadil po přiťuknutí Tomáše Svobody, kdy následně špičkou kopačky obstřelil brankáře Mníšku. Na 2:0 pak zvýšil Čihař v 76. minutě a divákům připravil parádní podívanou. Nejprve vykličkoval od rohového praporku, podél brankové čáry se dostal až k malému vápnu, odkud neuvěřitelnou střelou propálil gólmana hostů. Míč nejprve putoval do tyče a poté se odrazil do šibenice. Zdramatizování utkání pak domácí již nedopustili a vítězství si pohlídali. I ve třetím jarním mistrovském utkání tedy Zdice bodovaly naplno. „To jsme rozhodně nečekali,“ dodal Růžička.

Díky vítězství se fotbalisté Zdic posunuli v tabulce na desátou pozici a například na šestou Březnici ztrácejí jen dva body. Nyní čekají Zdice dva zápasy s celky ze samého chvostu tabulky. V příštím kole jedou Zdičtí k derby na půdu předposledního Žebráka. „Bude to těžké, prohrát tam ale nejedeme. Jakýkoliv bodový zisk bude úspěchem,“ doplnil trenér Růžička.

Zdice: Kasal – Palek, K. Svoboda, Kulhánek (80. Prokeš), Svatý – P. Růžička, T. Svoboda, Novák, Froněk – Čihař, Kment (46. Stádník).