Především neúspěšné zápasy na hřištích soupeřů srazily Tlustici až na desátou pozici. A to znamená, že pokud Tlustice nezvládne začátek jarních odvet, může si přivodit i sestupové starosti. Neuvěřitelný propad tlustických fotbalistů na hřištích soupeřů je těžko pochopitelný, zvláště, když na domácí půdě byli hned za Újezdem druhým nejlepším celkem okresního přeboru. Jak se v Tlustici chystají na jaro, se dozvíte v následujícím rozhovoru s obětavým funkcionářem a sekretářem SK Tlustice Pavlem Burešem.

Co bylo příčinou takového propadu na hřištích soupeřů, oproti domácím zápasům?

Na hřišti soupeřů jsme doplatili především na neproměňování šancí. To byl jeden z hlavních důvodů našich porážek, které se podílely na celkovém, dá se říct, neúspěšném umístění v tabulce. Když vstřelíte za celý podzim na hřišti soupeře jen pět branek a získáte dva body, tak nemůžete pomýšlet na lepší postavení v tabulce. Prostě sebelepší zdůvodnění našich porážek neobstojí, neboť výsledky mluví za vše.

Desáté místo po polovině soutěže nelze považovat za úspěch. Co hodláte udělat, aby se to na jaře neopakovalo?

Desáté místo je pro nás velkým zklamáním. Na tom jsme se shodli na valné hromadě. Ale při troše štěstí jsme mohli být mnohem výš. V zimní přípravě se chceme zaměřit především na útočnou fázi, ve které jsme totálně propadli.

Kádr hráčů zůstane pro jaro stejný, nebo dojde k podstatným změnám?

Kádr se v podstatě měnit nebude. Naopak by měli do sestavy naskočit uzdravení hráči, někdo by snad měl přijít, ale to je v jednání. Nechceme situaci řešit nákupem hráčů, kterých stejně na fotbalovém trhu k dispozici moc není.

Za celý podzim jste vstřelili sedmnáct branek. To je po Stašovu a zdické rezervě nejméně z celé soutěže. Na druhé straně jste inkasovali jen osmnáct branek, což je třetí nejmenší počet. To jasně ukazuje, že v útoku máte velké problémy. Co s tím?

Útočníci se zvláště ve druhé polovině podzimu nedokázali prosadit, i když některé šance přímo volaly po gólu. A to se odrazilo na umístění v podzimní části. Trenéři se v zimní přípravě zaměří hlavně na proměňování standardních situací a celkové zlepšení střelecké produktivity. Jiná cesta ke zlepšení nevede.

Kdo je vaším nejlepším střelcem?

To je zřejmě Dolínek.

Nechystáte nějaké změny, co se týče trenérů a vedení?

V lednu proběhla valná hromada, kde byl zvolen nový výbor pro období 2010 až 2013. Předsedou zůstává Marek Hasman, místopředsedou J. Červenka, pokladníkem R. Procházka a sekretářem Pavel Bureš. Další členové výboru jsou Z. Bureš, M. Ludvík, J. Volráb, O. Mottl, S. Souček. Novým trenérem A mužstva se stal Knop. Asistenty mu budou dělat Dolínek s Veselým.

Jak velký kádr má áčko a kdy začnete s přípravou?

Kádr bude mít zřejmě šestnáct hráčů. V případě potřeby si trenér může sáhnout do béčka. Přípravu jsme zahájili začátkem ledna, trénujeme čtyřikrát v týdnu. Většinou se trenéři zaměřují na fyzickou kondici. Hráči se dostanou i na zdickou umělku.

Nezúčastníte se nějakého zimního turnaje? Kolik máte sjednaných přípravných utkání?

Zimní turnaj nebude součástí naší přípravy, zato už hrajeme přípravná utkání. Na umělce Motorletu a Radotína. První přípravné utkání máme za sebou, se Štěchovicemi B jsme vyhráli 5:0. Dále budeme hrát s dorostem Motorletu a s celky Háje Praha, Radotín B a pokud bude hřiště doma způsobilé, tak máme před mistráky ještě domluvené Zdice A a Košutku Plzeň.

Jaká je finanční situace oddílu?

Velmi dobrá spolupráce je s obecním úřadem, který přispívá jak na činnost, tak i na údržbu sportovního areálu. Dále nám hodně pomáhá Weber–mlýn. Všem sponzorům, kteří se nám snaží pomoct, bych chtěl poděkovat. Nezanedbatelná část je i ze vstupného a sportovního plesu.

Kolik máte v soutěži družstev?

Máme áčko mužů v okresním přeboru, béčko ve třetí třídě a žáky. Béčko jako nováček je po podzimu na desátém místě. Tady dostávají příležitost především mladí hráči, protože dorost nemáme. Ale žáci nám dělají asi největší radost. V podzimní části neokusili hořkost porážky a o první místo se dělí s Hořovickem B. Na halovém turnaji o přeborníka okresu skončili na velmi pěkném třetím místě.

Jaká je spolupráce se sousedními oddíly?

Na spolupráci si nemůžeme stěžovat. Myslím, že je na velmi dobré úrovni. V Hořovicku máme na hostování Tužila, Jana Ungra a Keckstein se připravuje s divizním áčkem Hořovicka.

Které utkání z podzimní části sezony byste vybral za zdařilé a které se nepovedlo?

Dobré utkání jsme sehráli se Zadní Třebaní, když jsme zvítězili 4:0. Neradi vzpomínáme na utkání se Zdicemi B, které jsme zbytečně prohráli 3:2. A mrzí nás i domácí ztráty se Stašovem (remíza 0:0 – pozn. red) a s Chlumcem jsme dokonce prohráli 0:2.

Jak jste spokojen s docházkou hráčů na tréninky a zápasy?

V neúplné sestavě jsme nastupovali především kvůli zraněním hráčů, a to se projevilo i na některých neúspěšných výsledcích. Účast na trénincích zvláště v závěru soutěže byla velmi špatná.

Kolik chodí diváků na vaše utkání?

Na návštěvnost si nemůžeme stěžovat. Záleželo, co přijelo za soupeře. Například na Cerhovice přišlo sto šedesát diváků a rovněž na Chlumec to nebylo špatné.

Koho z mužstva byste chtěl pochválit?

Vyrovnané výkony podával brankář Červenka, Keckstein a Mottl. Pokud vydržel se silami, tak i Turek.

Jaké umístění vás uspokojí po druhé polovině okresního přeboru?

Především se chceme vyhnout sestupovým starostem. Velká spokojenost by byla s umístěním v horních místech tabulky.

Kdo podle Vás postoupí a kdo sestoupí?

Postupové místo se těžko tipuje, když jsou čtyři vyrovnaní kandidáti. Já bych upřednostnil Beroun B, ale bude hlavně záležet, jak áčko Berouna bude štědré k doplnění o hráče A mužstva. No a kdo sestoupí? Tady je ve hře více mužstev. Jistě to všichni budou chtít zachránit, takže bude záležet i na troše štěstíčka.

Co byste řekl na překvapivé umístění nováčků Tetína a Chlumce?

Tetín především hodně posílil o kvalitní hráče z Berouna, a to se projevilo i na herním projevu. Chlumec těží především z bojovnosti, ale i on má ve svém týmu několik kvalitních hráčů. Takže si myslím, že o tak velké překvapení nejde.

S kým zahajujete jarní část soutěže?

Jaro zahajujeme v Tetíně, pak máme doma Nižbor, venku Trubín a doma Zdice B.

Co byste chtěl vzkázat příznivcům Tlustice?

Aby chodili alespoň tak, jako na podzim a chtěl bych jim slíbit, že se dočkají lepších výsledků. A již dnes bych je chtěl pozvat na náš ples, který se koná 20. března v hostinci U Hlavatých. Velkým tahákem je vždy bohatá tombola, na které se sami můžete podílet.

Co byste řekl na adresu rozhodčích?

Já myslím, že jejich úroveň až na některé výjimky byla vcelku dobrá.