Kdo se letos Na Máchovně představí? Favority jsou kluby ležící na východ od Berouna. Zejména pak obhájce prvenství AFK Loděnice hrající roky krajské soutěže a aktuálně I. B třídu, skupinu E. Loděnice prožila v polovině prosince velký smutek, když skonal ve věku 83 let její bývalý předseda, hráč i fanoušek Miroslav Jeřábek. Čest jeho památce.

Možná i kvůli němu budou chtít Loděničtí na turnaji uspět. Tradičně opírají o neskutečně kvalitního, byť už staršího kanonýra Herejta či kapitána Mráze, brankáře Vlasáka a dalšího střelce Křížka. Po podzimu jsou v B třídě páté, a tak těžko hledat silnějšího uchazeče o prvenství v Abrahámově memoriálu než právě je.

Zadní Třebaň ale hrála v turnaji výborně už loni, to přitom kopala jen III. třídu. Teď už je v okrese a jako nováček tabulku senzačně vede. V klubu panuje euforie, chystá se únorový ples s kapelou Next (17.2.), každopádně je radost sledovat fotbalové dění v Třebani.

Mimochodem Třebaň se v přeboru vystřídala v létě s Tetínem, kde se tým na podzim oklepal z předešlé nepovedené sezony. Na zimním turnaji se jako jediný celek ze třetích tříd pokusí co nejlépe připravit na to, aby na jaře pořádně protáhl perka největšímu favoritovi na postup – Hýskovu.

Zbylá trojice účastníků hraje stejně jako Třebaň okresní přebor. Trubín tam patří k nejlepším mužstvům, když na první místo ztrácí jen čtyři bodíky. Český lev Beroun a Všeradice jsou sice v tabulce níž, ale Všeradičtí mají bodů docela dost (19) a Beroun zase může v turnaji využít širší kádr A týmu. Tím půjde jeho kvalita nahoru.

Turnaj Na Máchovně odstartuje v neděli 4. února zápasy ČL-U Beroun – Všeradice, Loděnice – Zadní Třebaň a Tetín – Trubín. Fanoušci jsou na zápasy srdečně zváni.

Připomeňme si ještě, kdo byl Karel Abrahám, na jehož památku se turnaj hraje. Bývalý sekretář a pokladník Lokomotivy a České lva Beroun, fotbalový srdcař. Skonal před téměř šesti roky ve věku 87 let.