DROZDOV – TETÍN 3:0 (1:0)

První kolo okresního přeboru bylo odloženo. Nasnadě byla otázka, komu ze soupeřů to uškodilo nebo naopak prospělo.

„Podle mého názoru to není zas tak velký problém, ale je to spíš škoda, že to bez většího rozmyslu bylo vyhlášené plošně. Tak hrozné počasí nebylo a kupodivu jsme měli dokonce horší terén teď než před týdnem,“ mračil se domácí záložník Tomáš Pergl.

Se svými spoluhráči se připravovali na rychlé útočníky Tetína. „Eliminoval je spíše asi terén. Jsem rád, že se nám v poslední době daří i směrem dozadu. Čisté konto vždy potěší,“ mohl být po vydařeném zápase spokojen Pergl.

Jeho tým se ujal skóre v prvním poločase zásluhou Víta Vodička. „První gól byl po hezké týmové akci, po které to tam spadlo odrazem od obránce spíše za odměnu,“ přiznal Pergl.

Drozdov měl lehce více ze hry. „Celý zápas jsme na balónu měli menší převahu. Ale Tetín byl sympatický tím, že z toho neudělal klasickou nakopávanou, ale chtěli hrát po zemi už od obrany,“ chválí soupeře drozdovský hráč.

Krátce po hodině hrál dokázal vstřelit druhý gól domácích. „Můj gól padl po bráchově rohu, já už to asi jinak ani neumím. Zavřel jsem zadní tyč a tam už to bylo jednoduché. Rozhodující nebyl, ale určitě nás uklidnil,“ míní Tomáš Pergl.

Po chvíli definitivně rozhodl Vojtěch Štochl, čímž zajistil výhru Drozdova 3:0. Vítězný tým se letos zřejmě vyhne záchranářským pracím. „Upřímně? Už tak nějak očekávám, že už jsme mimo variantu hry o záchranu. Fotbalisty tu máme velmi dobré a chodí nás opravdu dost. Oba týmy mají pět hráčů na střídání a to je skvělý pocit. Je to velmi dobrá práce lidí, kteří se o fotbal v Drozdově starají, nikoliv nás a já doufám, že každým rokem bude náš mladý tým lepší a lepší,“ dodal optimisticky Tomáš Pergl.