Cerhovice – Komárov 3:2

Utkání začalo ve svižném tempu a již v 6. minutě Šlechtova dělovka z pětadvaceti metrů překvapila brankáře Altmana – 0:1. Tento výsledek ale dlouho nevydržel. Obrana hostů zaváhala, což bylo něco pro Mojžíše, který se umí v takovýchto situacích orientovat a z bezprostřední blízkosti poslal míč do sítě – 1:1. Kromě další velké příležitosti Pichlíka ze 24. minuty, která gólem neskončila, se domácí na dlouhé minuty k ohrožení branky hostů nedostali.

Naopak Komárov měl v prvním poločase daleko více příležitostí. Ve 27. minutě vytlačil Altman střelu Krále nad břevno a o chvíli později Hochmann z bezprostřední blízkosti hlavou branku minul. Ve 30. minutě pak měli domácí i štěstí, když Kebrdleho střela skončila na břevně. Když Komárov neuspěl v koncovce, přišla 45. minuta, ve které domácí měli výhodu dvou rohových kopů a z toho druhého udeřili. Mojžíš tečoval míč hlavou a balon skončil u vzdálenější tyče – 2:1.

Vedoucí gól byl pro domácí velkou vzpruhou, zvláště když se o poločase dozvěděli, že Osek vede nad Tetínem. V úvodu druhé půle domácí vyrovnali hru a zlepšila se i kombinace. V 59. minutě ovšem hosté dokázali vyrovnat. Po faulu ve vápně nařídil rozhodčí pokutový kop, který bezpečně proměnil Král – 2:2. V 64. minutě mohl jít Komárov i do vedení, proti střele Ernesta se ale Altman vytáhl. Gólem pak neskončila ani dělovka Šlechty.

Hosty přibrzdila 76. minuta, kdy musel po druhé žluté předčasně ze hřiště Hochmann. Přesilovka domácích ale dlouho netrvala, neboť po druhé žluté kartě byl vyloučen Baštař. V závěru mohl nejprve Sojka rozhodnout ve prospěch hostů, jeho střela z trestného kopu ale skončila těsně nad brankou. To už časomíra ukazovala 86. minutu. Vzápětí přišlo rozhodnutí. Domácí Pichlík na hranici šestnáctky přešel přes tři hráče a nádhernou střelou rozhodl o vítězství Cerhovic. Rozhodčí sice nastavil tři minuty, ale i přes velkou snahu hostů se skóre již nezměnilo. Cerhovice se tak po výhře dotáhly v tabulce na první Tetín, na jehož půdu se hráči Unionu vydají v příštím kole. Šlágr hodně napoví o tom, kdo postoupí.

Branky: Mojžíš 2, Pichlík – Šlechta, Král z pen. Rozhodčí: Špicl – Závora, Teplý. Diváci: 120. ŽK: Altman, Baštař, Ječmen, Kalivoda, Huml, Tráva, Dlouhý, Dudl, Ernest, Hochmann. ČK: Baštař – Hochmann.

Cerhovice: Altman – Baštař, Mojžíš, Fiala (Švejda), Grund, Pichlík, Hnízdil, Ječmen, Kalivoda, Huml, Procházka (Vonásek).

Komárov: Tráva – Slepička, Dlouhý, Šlechta, Hochmann, Sojka, Král, Dudl, Martinkovič, Kebrdle (Ernest), Kubička.

Viktor Pavlis