ZDICE – OSEK 6:2

Hosté nastoupili sice s větrem v zádech, ale již ve 3. minutě mohly Zdice jít do vedení. Růžička se položil do stříleného centru, branku ale přestřelil. Na druhé straně pak Zdičtí zahráli malou domů, hosté toho ale nedokázali využít. Hrála se celkem vyrovnaná partie, domácí ale byli přece jen nebezpečnější. Hosté se často dopouštěli při bránění nedovolených zákroků a po jednom rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten ale domácím přinesl zklamání, neboť střelu Hebedy dokázal Křivánek vyrazit. Na druhé straně hosté sice dali gól, který ale nebyl uznán pro ofsajd. V 15. minutě se již diváci dočkali gólu. Růžičkův centr z rohu zakončil úspěšně Hebeda. O pět minut později Osek vyrovnal, když nepozornou obranu potrestal gólem Vaníček. Šance se pak rodily na obou stranách, skórovali ale jen hosté. V 25. minutě domácí předvedli učebnicovou akci v podání dvojice Šinták – Růžička a posledně jmenovaný skóroval – 2:1. Zdice byly i nadále při chuti. V 37. minutě Šinták z penalty zvýšil na 3:1, navíc byl po druhé žluté vyloučen Dostál. Přesilovku využili domácí po třech minutách, kdy další pohlednou akci předvedli Šinták s Hebedou a druhý jmenovaný nedal brankáři šanci – 4:1.

V závěru poločasu se ještě ke slovu dostali hosté a Doležal z penalty snížil na 4:2. Po změně stran se na další gól nečekalo dlouho. Rychlonohý Růžička zvýšil na 5:2. Poté byla k vidění celá řada šancí, které ale další změnu skóre nepřinesly. Hosté se na dostřel branky dostávali především díky Doležalovi, nicméně gólu se nedočkali. Naopak Zdice zvýšily na 6:2, když se Lukáš Stádník uvolnil v šestnáctce a z úhlu překonal brankáře. V samém závěru mohl zkorigovat stav Tvrz, ten se ale ve vápně zamotal a nakonec ani nevystřelil. Druhý poločas značně zaostával úrovní za tím prvním. Osek se zaměřil spíše na bránění a domácí byli spokojeni s výsledkem. Jinak zápas hlavně v prvním poločase nabídl výbornou podívanou. I rozhodčí přispěli k hladkému průběhu utkání.

„O výsledek jsme měli obavy, protože nám chyběli čtyři hráči, tak jsme to museli doplnit z B mužstva. Ale kluci bojovali a tou bojovností jsme to nahradili. Takže si myslím, že ten výkon byl dobrý. Byly tam pěkné akce, pěkné góly a nakonec i tři desítky. Druhý poločas už byl slabší, ale myslím, že to bylo dané výsledkem. Takže spokojenost jak s předvedenou hrou, tak i s výsledkem a hlavně se třemi body. Protože prohrál Komárov, takže jsme jim odskočili na pět bodů," zhodnotil utkání trenér Zdic Stádník.

„Hlavně v prvním poločase jsme hráli špatně a to vlastně rozhodlo o naší prohře. Kluci hráli nedisciplinovaně, viz vyloučení Dostála. Zkrátka utkání se nám vůbec nepovedlo. A dvě penalty na nás? já myslím, že když to rozhodčí pískne, tak to prostě tak je. My jsme nastoupili bez tří hráčů. Hodně chyběl Ehl, ale na to se nebudeme vymlouvat. Vyloučení Dostála nás hodně oslabilo. Zdičtí byli lepší a vítězství si zasloužili," uvedl k zápasu trenér Oseka Plecitý.

Branky: Hebeda 2, Růžička 2, Stádník, Šinták – Doležal, Vaníček. Poločas: 4:2. Rozhodčí: Knotek – Hájek, Vodička. Diváci: 120. ŽK:Růžička, Čížek, Dostál. ČK: Dostál (O).

Zdice: Kasal – Stádník, Kulhánek, Svoboda K., Svoboda T., Šimonovský, Šinták, Hebeda, Prokeš, Hebeda, Prošek (Hejný), Růžička.

Osek: Křivánek – Dostál, Vaníček, Daněk, Šos, Plešmíd (Ungr), Hlavatý, Čížek R., Doležal, Tvrz.