A na koho se fotbaloví příznivci mohou těšit? Berounskou základní skupinu vyhrála dle očekávání Viktoria Plzeň. „Postoupili jsme, ale já to beru zase jako šanci vyzkoušet si všechny hráče,“ uvedl trenér Vrba, který doplnil, že základní sestavu bude Plzeň ladit až na soustředění na Kypru. V dresu Viktorie by se podle všeho měl představit i Václav Pilař, se kterým Plzeňští podle posledních zpráv počítají pro jaro. Skupinu A vyhrál s přehledem Jablonec, které ale do semifinále nenastoupí. Místo něj přijede celek Hradce Králové.

O dalších dvou semifinalistech se rozhodovalo až ve středečních dohrávkách. Ambiciózní druholigový celek Vysočiny Jihlava porazil v přímém souboji o postup Zbrojovku Brno 2:0 a může se tak těšit na semifinálový zápas. „Do zápasů turnaje jsme šli, stejně jako všechny týmy, z plné přípravy. Proto nás zisk třinácti bodů velice těší. Před námi je atraktivní, ale zároveň hodně náročný víkend. Když se podíváme na náš současný poměrně úzký kádr, v němž je několik zdravotně indisponovaných hráčů, tak bude hodně složité oba zápasy zvládnout,“ uvedl po středečním vítězství nad Brnem jihlavský kouč Roman Pivarník. Čtvrtým semifinalistou jsou fotbalisté Slovanu Liberec, kteří ve středeční dohrávce deklasovali třetiligovou Roudnici 5:0 a díky lepším vzájemným zápasům s Teplicemi vyhráli skupinu C.

Semifinále Tipsport ligy již bylo rozlosováno a je tak jasno, že se Plzeň utká s Libercem a ve druhém semifinále se pak střetnou celky Jihlavy a Hradce Králové. Divácky atraktivní tedy v sobotu bude především první semifinálové klání, i ve druhém utkání ale bude k vidění kvalitní fotbal. Každopádně pro fotbalové příznivce půjde o velký svátek, taková kvalita v Berouně jen tak nehraje. Dodejme, že sobotní semifinále Plzně s Libercem a nedělní finále budou přenášet kamery České televize.

SEMIFINÁLE TIPSPORT LIGY – SOBOTA – 28.1.
10:30 – VIKTORIA PLZEŇ – SLOVAN LIBEREC
13:30 – HRADEC KRÁLOVÉ – VYSOČINA JIHLAVA


ZÁPASY O UMÍSTĚNÍ – NEDĚLE – 29.1.
10:30 – UTKÁNÍ O 3. MÍSTO
13:00 – FINÁLE TIPSPORT LIGY 2012