ČLU BEROUN – SÁZAVA 1:3
Přitom domácí do zápasu vstoupili velmi dobře, ale postupně se jejich výkon ze hřiště vytratil. „Úvodní zápas sezony jsme totálně nezvládli. S nováčkem soutěže jsme kromě prvních dvaceti minut tahali za kratší konec provazu. Ve hře nám nevycházelo vůbec nic a když k tomu připočteme neskutečné díry v obraně, špatný výsledek je na světě," řekl trenér domácích Roman Hrubeš, který rozhořčeně dodal: „Náš výkon by byl možná dobrý do nějaké humoristické estrády s názvem „Parodie na fotbal", ale určitě ne na fotbalové hřiště. Nezbývá než se z výkonu poučit a připravit se na další utkání."

Jak jsme uvedli, Berouňané začali dobře. „Ve 4. minutě jsme zahráli dobře první a zároveň také poslední standardku, po rohovém kopu skóroval hlavou Michal Novák," popsal úvodní gól Roman Hrubeš. „Utkání pro nás nezačalo ideálně. Asi v šesté minutě kopali domácí standardku a po ní jsme prohrávali jedna nula. Myslím si, že otáčení zápasů je takový náš další sport," usmíval se po zápase trenér Sázavy Pavel Chuchla.

Toho potěšil ve 29. minutě vyrovnávací gól Janovského po individuální akci z levé strany. Tři minuty po obrátce šli hosté do vedení Švecem. „Útočník hostí využil netaktického postavení našich stoperů a z brejku zvýšil vedení hostů. Třetí gól pak padl po podobné situaci," viděl chyby při obdržených brankách domácí trenér.

Dvacet minut před koncem se trefil podruhé Janovský a uzavřel skóre. Domácí se sice snažili o nějaký zvrat, ale k tomu nedošlo. „V závěru utkání jsme si sice vynutili tlak, přišly i šance, jejich realizování však zapadlo do šedého kontextu celého utkání. V gólovce mířil nad z hranice pokutového území Jirka Počta, v podobné situaci mířil těsně vedle Michal Novák, Hrdličkův průnik z pravé strany zmařil brankář hostů, neujal se ani přímý volný kop Horela," krčil rameny Roman Hrubeš.

Jeho protějšek mohl být s vývojem po třetím gólu spokojen. „Následně jsme pozorně výsledek hlídali a domácí znervózněli. Nicméně dokázali také zahrozit, ale při šancích vůbec netrefili branku," dodal Pavel Chuchla.

Ve druhém kole jede ČLU Beroun na hřiště Vraného, který získal dva body na hřišti Ostré, kde po remíze 0:0 zvítězil na penalty. Utkání se hraje v neděli od 17 hodin.