Vést mohli ale hráči Králova Dvora. „Soupeř měl v prvním poločase jednu nebezpečnou situaci, kdy se dostal za naší obranu. Naopak za nás nemířil přesně Michal Hell a v zajímavé pozici se objevil Dan Zelenka. Očekávali jsme však, že si šancí vytvoříme více,“ mínil trenér Králova Dvora Tomáš Šilhavý,

„Byl to nejtěžší domácí duel. V první půli byl soupeř o něco lepší, více držel míč, ale do šance se téměř nedostal. My jsme šli do několika nadějných brejků, bohužel gól jsme nevstřelili. Ve druhé části bylo utkání vyrovnané s minimem šancí,“ uvedl kouč domácích Vladimír Chudý.

Jeho svěřenci šli v závěrečné desetiminutovce do vedení. „Po centru ze strany se k odraženému balonu dostal domácí hráč a propálil obranu i Jirku Krčka,“ popsal gól domácího Součka Šilhavý.

Kdo by ovšem čekal, že hosté vsadí vše na útok, byl za chvíli vyveden z omylu. „Než jsme se do nějakého tlaku vůbec stačili dostat, tak Krausova tečovaná střela skončila gólem,“ radoval se Tomáš Šilhavý.

Další gól už v utkání nepadl. „Vše podstatné se odehrálo v posledních šesti minutách. Utkání skončilo asi zaslouženou remízou a při penaltách, kterých se kopalo deset na každé straně, jsme byli tentokrát úspěšnější. Získali jsme dva cenné body,“ usmíval se po utkání Vladimír Chudý.

Penalty byly dramatické, hosté litovali promarněného bodu navíc, který se při nich rýsoval. „Určitě jsme rozstřel chtěli zvládnout, ale bohužel,“ krčil rameny Šilhavý.

Na jeho tým čeká už dnes dohrávka s Litoměřickem, která má výkop v 16:30 hodin. „Hrajeme už v úterý, takže logicky musíme rychle přepnout na úterní zápas a co nejlépe se připravit na Litoměřicko,“ uvedl Tomáš Šilhavý.

Úterní utkání může být hodně zajímavé, Králův Dvůr hraje dobrý fotbal, Litoměřicko zdolalo o víkendu Benešov vysoko 5:1. „Co říct k takovému výsledku? Snad jen, že jsme udělali sice další velmi důležitý krok, ale zůstáváme při zemi,“ konstatoval po střetnutí s Benešovem kormidelník FK Litoměřicko Jaroslav Veselý.