Cábelíci nezačali sezonu právě nejlépe. V prvním utkání prohrávali na své půdě brzy 0:2 a nakonec mohli být rádi za remízu 2:2. Ani ve druhém kole Králodvorští nevyhráli. Na půdě Plzně B sice drželi cábelíci vyrovnaný stav do 70. minuty, pak ale domácí, výrazně posíleni o hráče z áčka, rozhodli o své výhře dvěma brankami. Cábelíci se dočkali až ve třetím kole. Zápas s béčkem Českých Budějovic si sice cábelíci vlastním gólem zkomplikovali, nakonec ale vyhráli 3:1.

Úspěch pak fotbalisté Králova Dvora zaznamenali na půdě Slavie B. Zde cábelíci brzy vedli 1:0, od 43. minuty ale hráli o deseti a nakonec si odvezli cenný bod. Výborný výkon poté podali cábelíci na domácí půdě, kde porazili Liberec B 2:1 a poskočili na výtečné šesté místo.

V úspěšném bodovém tažení pak králodvorští fotbalisté pokračovali i na půdě silného Písku. Na gól Zušťáka z penalty odpověděl vzápětí Sabou a utkání skončilo remízou 1:1.

Jenže pak přišel pád. Na půdě podprůměrného Motorletu Praha cábelíci předvedli hodně mizerný výkon a výsledkem byla porážka 2:0. Poté přišla na domácí půdě remíza 1:1 s Českou Lípou. Za tímto výsledkem stojí především neproměňování šancí v podání domácích fotbalistů. Sérii nevydařených zápasů pak dokonali cábelíci na půdě neoblíbeného Sezimova Ústí, kde inkasovali ve druhé půli čtyři branky.

Pak ovšem přišel obrat. Cábelíci hostili vedoucí Hlavice a zápas s lídrem zvládli doslova na výbornou. Po deseti minutách vedli domácí 2:0 a i ve zbytku zápasu byli jasně lepší. I díky tomu, že králodvorští fotbalisté třikrát nastřelili brankovou konstrukci prohráli hosté „jen“ 3:0. Skvělý vstup do utkání pak cábelíci předvedli i v domácím zápase s Vltavínem. Tentokrát vedli Králodvorští 2:0 již po sedmi minutách. Jenže pak cábelíci přestali hrát a hosté vycítili šanci, zvláště když Mojžíšovi propadl míč při lehké střele do branky. Po změně stran sice Veselý zvýšil na 3:1. Jenže další šance domácí neproměnili a chvilkový výpadek hosté okamžitě proměnili ve vyrovnání. Zápas nakonec skončil remízou 3:3, což bylo pro domácí jasnou ztrátou.

Poté předvedli králodvorští fotbalisté hodně matný výkon na půdě Karlových Varů, kde prohráli 4:1. O tom, že cábelíci předvádí výkony a výsledky jako na houpačce, se diváci přesvědčili v domácím utkání s vedoucími Ovčáry. Tento zápas se cábelíkům viditelně povedl. Sice nezačali dobře a brzy inkasovali, soupeře ale po celý zápas přehrávali a v závěru první půle vyrovnali z penalty na 1:1. Hosté hráli celou druhou půli o deseti a Králodvorští jasně ovládli hřiště. Dvěma góly rozhodl o výhře domácích Michal Novák. Lídr mohl inkasovat klidně další tři branky, cábelíci ale opět spálili, co se dalo.

Pak ale přišel útlum. Na půdě Varnsdorfu cábelíci prohráli jasně 3:0. Aby toho nebylo málo, tak na domácí půdě pak Králův Dvůr ztratil body s Žižkovem B, který doposud na půdě soupeře nebodoval. Remíza 0:0 byla pro cábelíky jasnou ztrátou. Závěr podzimu se ovšem Královu Dvoru povedl. Na půdě posledního Vyšehradu vyhráli cábelíci 2:1 a tři body si připsali i v domácím střetnutí s Jabloncem B.

Jak si vedly nové tváře…

Jaroslav Tesař – Třiadvacetiletý brankář Tesař přišel z Kladna s nálepkou velké posily. Gólman, který se na jaře představil i v první lize ovšem zůstal za očekáváními. V brance působil hodně nejistě a nakonec odchytal za Králův Dvůr jen devět zápasů. Poté se vrátil zpět do Kladna.

Petr Kváča – V přípravě předváděl skvělé výkony, čímž si hlasitě říkal o základní sestavu. Jenže pak se potvrdilo, že liga se hraje ve zcela jiném tempu. Petr Kváča střídal v průběhu podzimu lepší okamžiky s horšími. Jeden zápas se mu povedl, ve druhém vyhořel. Většinou zasáhl do utkání z lavičky. Každopádně má v sobě velký potenciál.

Michal Veselý – Útočník, který přišel na hostování z Plzně vstřelil v prvních dvou utkáních tři branky. Poté se ale střelecky odmlčel a ani herně nepředváděl nijak oslnivé výkony. Nakonec si připsal v průběhu podzimu šest branek, což není úplně nejhorší bilance. Kdyby ovšem řešil řadu brankových příležitostí lépe, mohl mít klidně na kontě více než deset gólů.

Jiří Sabou – Zkušený hráč, který má na kontě nespočet prvoligových startů, přišel v létě jako největší letní posila cábelíků. V prvních mistrovských utkáních na něm sice byla znát dlouhá zápasová přestávka, postupně se ale rozehrál k výtečným výkonům. Ve středu hřiště odvedl neskutečné množství černé práce, navíc jako bonus přidal i čtyři góly.

Tomáš Šilhavý – Stoper, který přišel z Vlašimi až v průběhu podzimu, sice nevynikal rychlostí, v hlavičkových soubojích si ale počínal hodně jistě. Celkově hrál v obraně s přehledem bez zbytečných chyb a nakonec platil za jednoho z nejlepších hráčů Králova Dvora.

Petr Vejmelka – Mladý útočník se neprosadil do základu, většinou naskočil z lavičky jen na pár minut. Působil nevýrazně.