NERVOZITA BYLA CÍTIT

V Rožmitále to nebývá jednoduché. „Ani mi nepřišlo, že by byla nálada proti nám nějak nepřátelská. Hrálo se o záchranu, takže spíše byla ve vzduchu cítit nervozita. Emoce rozdmýchalo až pár sporných momentů posouzený v náš prospěch,“ řekl kapitán Chlumce Jaromír Schreiber.

Že půjde o tuhý boj, ve kterém se bude jiskřit, se dalo vzhledem k důležitosti utkání předpokládat. Proti domácímu celku odpískal sudí penaltu, po které se Chlumec ujal vedení. „Byli jsme jasně lepší a soupeře jsme nepustili za půli. Bohužel ale selhal lidský faktor. Penalta nebyla a poškozeni jsme byli i dalšími rozhodnutími, ať už to byly ofsajdy, nebo fauly,“ měl jasno domácí trenér Václav Šlehofer. „Penalta byla za ruku,“ řekl Schreiber, který nebyl spokojen s proměňováním příležitostí: „Uspět jsme určitě gólově mohli, jenže to bychom museli dávat góly do prázdné branky.“ I proto se Rožmitál dočkal vyrovnání, když po přestávce vymetl šibenici Mora. „Místo navýšení skóre jsme inkasovali. Soupeř byl určitě nebezpečnější než my,“ uznal Schreiber.

DRECHSLERŮV ZKRAT

Domácí byli při chuti, ale pak přišla osudná 75. minuta a zkrat rožmitálského Tomáše Drechslera. „Vystřídaný hráč s číslem 11, Tomáš Drechsler, napadl čárového sudího Leoše Hanáka, do kterého prudce vrazil. Sudí následně upadl a z fyzických a psychických důvodů nebyl schopen pokračovat ve hře. Všemu předcházelo nařízení rohového kopu ve prospěch hostujících hráčů a situace proběhla před opětovným navázáním hry,“ popsal situaci v zápise o utkání hlavní rozhodčí Igor Čechmánek.

„Od rozhodčího mi to přišlo dost teatrální, ke kontaktu mezi nimi došlo, to si asi obhájí. Ale že by musel spadnout a ukončit zápas,“ divil se kapitán hostů, který dodal: „Došlo k diskuzi, kdy se kolem rozhodčího seběhlo několik hráčů i pořadatelů. Poté nám bylo oznámeno, že je zápas ukončen.“

Utkání tedy bylo ukončen. „Na základě situace jsem duel okamžitě ukončil. Vše jsme zapsali do zápisu ještě před jeho uzavřením a potvrzením vedoucích mužstev, kteří s tím byli seznámeni,“ upozornil v zápise hlavní arbitr Čechmánek.

Tým Rožmitálu se brání. „Celý zápas nás poškozovali. Náš hráč byl od rozhodčího několik metrů a vůbec se ho nedotkl. Upadl sám,“ vyjádřil se k incidentu Šlehofer, který už v té době seděl na domácí tribuně, kam byl vykázán z lavičky za nevhodné chování směrem k rozhodčím.

„Nešlo se udržet. Zápas nebyl podle mého názoru veden v duchu fair-play. Celé jaro pracujeme naplno, snažíme se čestně soutěž zachránit a v nejdůležitějším zápase se stane tohle,“ byl rozčarován rožmitálský lodivod.

POLICIE V AKCI

Pod Třemšín dokonce dorazilo několik policejních jednotek, v jejichž doprovodu arbitři opouštěli areál. „Báli jsme se o svou bezpečnost. Vše proběhlo bez dalších incidentů,“ napsal v zápise Čechmánek. „My jsme odjeli úplně v klidu. Jen jsme museli asi třicet minut čekat, než odjede šest policejních aut, která po konci utkání dorazila a blokovala výjezd. Důvod, proč policisté přijeli, opravdu netuším,“ krčil rameny Schreiber.

Ze strany rožmitálských fotbalistů se nejedná o první podobné selhání v letošní sezoně. Stačí si jen připomenout podzimní duel šestého kola, který pod Třemšínem sehrála rezerva Dobříše. Tehdy neudrželi nervy rožmitálští hráči Holan, Pazderník a Pejsar, který podle zápisu rovněž strčil do asistenta rozhodčího a všichni inkasovali tresty. I vzhledem k tomu se dá očekávat, že Rožmitál bude tvrdě potrestán. Kromě kontumace utkání ve prospěch hostujícího celku, zřejmě přijdou i další tresty. „Žádné bližší informace vzhledem ke kontumaci zatím nemám,“ podotkl kapitán Chlumce. „Je pravda, že v Rožmitále se nehraje dobře. Hrál jsem tam s dvěma týmy a ve většině utkání nám rozhodčí nepřáli, domácí funkcionáři i diváci nás uráželi. Nebylo to vůbec příjemné,“ přidal názor trenér, který jezdil pod Třemšín na I. B třídu. Je otázkou, jak se rozhodne krajská disciplinárka. Předseda té okresní má však jasno: „Komise určitě přihlédne i k podzimnímu incidentu. Myslím si, že vyloučení týmu ze soutěže nehrozí, ale očekávám zřejmě vyšší odečet bodů a finanční pokutu. Uvidíme, počkáme si na rozhodnutí. Oddíl se proti němu může samozřejmě odvolat,“ řekl Eduard Škvára.

OČEKÁVÁ SE KONTUMACE

„Čekáme pokutu a trest pro Tomáše Drechslera. Určitě se ale budeme odvolávat,“ dodal Václav Šlehofer.

Chlumec bude čekat na výsledek jednání příslušných orgánů, kontumace by mu prospěla. Od toho se jeho hráči ale musí oprostit, protože na ně čeká derby s Loděnicí, které může být hodně důležité. „Já osobně se na zápas připravuji úplně stejně jako na každý jiný zápas,“ dodal Jaromír Schreiber.