KRÁLŮV DVŮR – LOUŇOVICE 1:4

Začátek přinesl aktivitu hostů a také rozhodčího, který do 22. minuty udělil tři žluté karty. Kluzký terén lépe využívali hosté a šli do dvoubrankového vedení.

V 25. minutě přišla podobná situace jako při duelu reprezentace s Islandem, louňovický Hauer byl důrazný a otevřel skóre – 0:1. V 36. minutě zahráli hosté dlouhý nákop, který domácí obrana pouze odvrátila před sebe a Jeřábek zamířil přesně k tyči – 0:2.

„Začali jsme špatně, sice jsme neprohrávali jako s Převýšovem v 8. minutě 0:2. Prostě nám dva poslední domácí zápasy nevyšly. Hráli jsme oproti vítěznému zápasu na Meteoru v jiné sestavě, ale to máme prakticky každý zápas," uvedl trenér domácích František Barát (na malém snímku), který nebyl spokojen ani s dalším aspektem: „My hrajeme sice doma, ale to nám podle mého názoru v závěru podzimu vůbec nevyhovuje. Bylo to hodně mazlavé, mokré, nedá se na tom moc hrát fotbal. My se o to snažíme, ale děláme chyby. Nehráli jsme dobře defenzivně jak s Převýšovem, tak s Louňovicemi."
Domácí využili přestávku ke třem vystřídáním, které měly vést k otočení stavu. „Něco jsme s tím museli udělat, rozhodl jsem se vystřídat hned tři lidi, udělal jsem ale změny vpředu, i když by si zasloužili vystřídat i obránci. Když jsme prohrávali o dva góly, tak jsme chtěli dát branky vpředu, proto šli nahoru útočníci Brandner s Dochtorem a dopředu se to zlepšilo," popsal poločasové změny František Barát. Aktivita se Cábelíkům vyplatila, když Kdolský využil centrovaný míč a hlavou snížil – 1:2.

Hned poté přišla další rána pro Slavii, když byl po druhé žluté vyloučen Škorvánek. Louňovice pak držel nad vodou brankář Štěpánek, který vytáhl řadu pěkných zákroků. „Myslím, že jsme zvedli hlavu, oni šli do deseti a my jsme měli patnáctiminutovku, kdy jsme měli šance na to, abychom ten zápas srovnali. Místo toho jsme ale dostali další gól," řekl František Barát.

Snahu Králova Dvora totiž rázně uťal čtvrthodinu před koncem Hauer, který se prosadil po rohovém kopu – 1:3. I když se domácí snažili s výsledkem něco udělat, nepodařilo se jim to, navíc v poslední minutě hosté unikli a ve vápně se prosadil Běhounek – 1:4.

Tím bylo jasné, že tři body si odvezou Louňovice. „Ty góly byly po našich chybách, které byly obdobné. Třeba druhý gól jsme dostali po kopu soupeře z jeho vápna, souboje jsme tam prohráli, při dalším gólu jeden z obránců uklouzl, přece ale nemůže zpracovávat balón na tom kluzkém terénu. Třetí gól jsme dostali také po standardce, máme v obraně dvoumetrové hráče a ti nedokážou hlavou míč odehrát," zlobil se domácí kouč.

Na Cábelíky zbyla v podzimním hodnocení sedmá příčka, na kterou se propadli po sedmnáctém kole. „Závěr sezony nás už nezastihl v pohodě. Už prostě ten zápas s Převýšovem signalizoval, že ta soutěž je pro nás nějaká dlouhá. Dnešní zápas rozhodl náš špatný nástup do utkání a pak ten gól na 1:3. Právě dva poslední domácí zápasy musí být pro nás mementem, takhle by to nešlo. Když hrajeme na vlastním hřišti, musíme soupeře zatlačit, ale my se na to neumíme ani obout, přitom to hřiště známe, na rozdíl od soupeře. Je to škoda, za vcelku dobrým podzimem je to taková kaňka, ještě jsem to nevstřebal," dodal František Barát.