V sobotu se na Tyršově stadionu v Berouně konal pátý ročník fotbalového turnaje o pohár starosty města Králův Dvůr.

Pořadatel turnaje František Vršecký letos povýšil turnaj opět o několik pater výše. Kromě domácích cábelíků a druholigových celků Bohemians Praha a Sparty Krč se totiž na turnaji představilo prvoligové mužstvo FK SIAD Most, který přijel v plné síle.

Ve všech zápasech se hrál na skvěle připraveném hřišti kvalitní fotbal, což s povděkem kvitovali i diváci, kterých přišly téměř čtyři stovky.

Králův Dvůr – Boh. Praha 0:2

Jako první zahrozily Bohemians, Mojžíš ale střelu Fenika zlikvidoval. Na druhé straně pak po akci Fulína předložil idálně Dochtor míč Mrštinovi, jehož střelu do prázdné branky ale vyrazil na brankové čáře obránce. Po chvilce mohl po rohu otevřít skóre Opl, který ale v dobré pozici netrefil míč. Poté převzali otěže utkání pražští hráči. Ve 13. minutě využil nedůrazu Opla a Bláhy Šisler, který křižnou střelou nedal Mojžíšovi šanci – 0:1. Neuběhly ani dvě minuty a Bohemians vstřelily druhý gól. Tentokrát nedokázal Klička pokrýt důrazného Olejníka, který poslal zblízka míč nekompromisně pod břevno – 0:2. V závěru poločasu se mohli cábelíci vrátit do zápasu, hlavička Červenky ale směřovala těsně mimo tyče.

Po změně stran již měly Bohemians utkání plně pod kontrolou. Z dalších šancí ale góly Pražaně nepřidali. Snížit pak mohl Spurný, jehož prudkou střelu ale Vinter vyrazil. Zápas tak nakonec skončil zaslouženým vítězstvím Bohemians Praha.
Branky: 13. Šisler, 15. Olejník. Poločas: 0:2.

Sparta Krč - SIAD Most 0:2

Ve druhém utkání turnaje předvedla Sparta Krč velice sympatický výkon, na celek Mostu to ale nestačilo. Skóre se poprvé změnilo v 7. minutě, kdy přihrávku Mendyho usměrnil ve skluzu pod břevno Trubila - 0:1. Most poté mohl ze své převahy přidat i další branky, akce Keňského reprezentanta Oboy a Vitalije Trubily ale zneškodnil vynikajícím způsobem brankář Šilhavý. Některé akce, především rychlonohého Oboy, ovšem zklidily potlesk na otevřené scéně.

Po změně stran Most vystřídal hned devět hráčů a Krč dokázala vyrovnat hru. Kromě střely Nešpora se ale do zakončení příliš nedostala. Naopak v 53. minutě změnil směr střely Škoda a bylo to 0:2.
Branky: 7. Trubila, 53. Škoda. Poločas: 0:1.

Utkání o 3. místo:

Králův Dvůr - Sparta Krč 0:3

Do utkání vstoupil aktivněji Králův Dvůr, Červenka ale v dobré pozici hlavou branku minul. Postupně ale začala Krč přebírat iniciativu a brankář Hnízdil měl při šancích Dubského a Paryse co dělat, aby zabránil gólu. Cábelíci hráli bez potřebného pohybu, soupeř ale několik svých akcí překombinoval a tak byl po půli stav 0:0.

Ve druhé půli již na hřišti jasně vládla Krč, která dokázala převahu zůročit třemi góly. Velké problémy dělal králodvorské obraně především útočník Vojtíšek, který přišel na hřiště po přestávce. Ve 35. minutě nejprve hlavou otevřel Vojtíšek střelecký účet utkání – 0:1. O čtyři minuty později pak Dubský střelou z hranice pokutového území přidal druhý gol Krče. Definitivní podobu dal výsledku ve 43. minutě svým druhým golem Vojtíšek a bylo to 0:3. Zbytek zápasu se poté již jen v poklidu dohrával.
Branky: 35. a 43. Vojtíšek, 39. Dubský. Poločas: 0:0.

Před začátkem finálového zápasu proběhla akce na propagaci fotbalu. Všichni účastníci finálového zápasu totiž podepsali míče a rozdali je přítomným dětem.

Finále:

Boh. Praha - Most 0:1

Finálový zápas se hrál ve velice dobrém tempu a díky nasazení obou celků hodně připomínal mistrovské utkání. První poločas byl poměrně vyrovnaný, nabídl ale jen minimum šancí. Za zmínku stojí snad jen střela mosteckého Prášila, kterou zlikvidoval bravurně brankář Vinter. Ani po změně stran se příliš šancí nezrodilo a tak se rozhodující moment zrodil ve 46. minutě. To Bohemians zastavily útok Mostu jen za cenu faulu a rozhodčí Franěk nařídil pokutový kop. K míči se postavil Pilař, který s přehledem penaltu proměnil - 0:1. A vzhledem k tomu, že z dalších náznaků šancí se již gól nezrodil, stal se vítězem turnaje FK SIAD Most.
Branka: 46. Pilař z pen. Poločas: 0:0.

Turnaj sledovalo 375 diváků. Zápasy rozhodovali rozhodčí: Pavel Franěk, Roman Hrubeš, Karel Hrubeš. Funkci čtvrtého rozhodčího vykonával Martin Červenka.

Nejlepším hráčem Králova Dvora byl určen Marek Mojžíš. Cenu pro nejlepšího hráče Sparty Krč převzal Martin Vojtíšek. Nejlepším hráčem Bohemians Praha byl vyhlášen brankář Václav Vinter a cenu pro nejlepšího hráče Mostu obdržel Tomáš Pilař.

Pořadí turnaje: 1. FK SIAD Most, 2. Bohemians Praha, 3. SK Sparta Krč, 4. FK Králův Dvůr.