„Volal mi redaktor z Mladé Fronty. Řekl jsem mu, že tam o nic nešlo, že to byl normální, bezproblémový zápas. Tím ten rozhovor skončil,“ uvedl trenér Zdic Miroslav Porsch. Domluvu klubů odmítá i předseda Spartaku Žebrák. „Je to samozřejmě blbost. Nevím, kde se to vzalo. Zápas byl čistý. Lidí tam bylo dost a všichni to viděli,“ uvedl Emil Lehocký. „V zápase nebylo vůbec žádné ovlivnění. Kdo na zápase byl, viděl, že proběhl naprosto korektně. Zápas byl nahoru, dolů. Šance se střídaly na obou stranách,“ dodal Porsch, který dodal, že po utkání v Žebráku se dostal do ostřejší diskuse s místními příznivci, kteří si mysleli, že Zdice domácímu celku zápas nechají a nečekali, že hosté budou hrát otevřeně, hodně důrazně a do poslední chvíle bojovat o vyrovnání. Zdický trenér také odmítá další informace z uvedeného článku. „My ještě vůbec nejsme zachránění. Jak se v tom článku píše, že dva týdny před utkáním se vědělo, že to Zdice nechají Žebráku, to je nesmysl. Prohráli jsme v Petrovicích a čekal nás důležitý zápas s Měchenicemi,“ poznamenal Porsch.

Trenér zdické Olympie s hrůzou čekal, co v novinách vyjde. „Když jsem otevřel ty noviny a přečetl si, jak tam figuruje moje jméno a to utkání Žebrák – Zdice, tak mi z toho, slušně řečeno, bylo dost špatně. Volal jsem Mílovi Růžičkovi, ten z toho byl také špatný. Takhle to redaktorovi neřekl,“ uvedl Porsch, který ve čtvrtek zažil pořádný kolotoč. „Od rána jsem měl asi padesát telefonátů a padesát esemesek. Některé telefonáty ukončil po dvou větách, protože nemělo smysl se s těma lidma vůbec bavit,“ poznamenal zdický trenér, který dodal, že nařčení bude mít špatný vliv na fotbal jak ve Zdicích, tak v Žebráku. „Ve Zdicích nejsou finanční prostředky. Zkoušíme město a starostu a on si teď přečte na hlavní straně sportu, že prodáváme zápasy, nebo že to bylo dohodnuté. To k nám peníze těžko budou chodit,“ zmínil Miroslav Porsch, který dodal, že přemýšlí o dalších krocích. „To je na trestní oznámení. Padají tam jména, oddíly a částky, ale důkazy nemají. To už není sranda. Sedneme si s výborem a se Žebráckými a uvidíme, co a jak. Zašlo to hodně daleko,“ uvedl trenér Porsch. O variantě podání trestního oznámeníuvažují i v Žebráku. „Zvažujeme právní kroky. Ještě seo tom budeme radit s právníkem,ale uvažujeme o podání trestního oznámení,“ vyjádřil se předseda Spartaku Žebrák Emil Lehocký.

Veřejná omluva

Tímto se veřejně omlouvám fotbalovým klubům FK Olympie Zdice a Spartak Žebrák za zkreslené a zavádějící informace v některých médiích ohledně jejich vzájemného fotbalového zápasu. Rovněž jmenovitě i p. Miroslavu Porschovi za to, že jeho jméno figurovalo v těchto věcech. Miloslav Růžička